Малин Інформ

Анкета для школярів України: «сепаратистський експеримент» чи демократія?

Анкета для школярів України: «сепаратистський експеримент» чи демократія?

Рік тому проект MYMEDIA провів за участі Міністерства освіти України опитування серед українських школярів 7-11 класів і опублікував результати на своєму сайті. А коли вже у жовтні цього року анкету хотіли запустити вдруге, громадськість відреагувала хвилею обурення.

Українська дитяча письменниця, педагог Лариса Ніцой звернула увагу на те, що опитувальник був російською мовою, і в ньому були такі питання: «Я бы хотел(ла), чтобы Украина присоединилась к политическому и экономическому союзу с Россией»; «Я бы не голосовал(ла) за кандидата-женщину на пост президента»; «Украинская и русская культуры совершенно одинаковы»; «Украина и Россия должны быть одним государством»; «Украина становится частью большого союза, который включает Россию»; «Украина распадается на несколько отдельных государств» тощо.

«Нас знищують. Через мову, через несформовану свідомість наших дітей. Це гібридна війна, друзята, ви це знаєте, і отакий опитувальник – це її елемент», – наголосила письменниця.

А проектові MYMEDIA, який підтримує МЗС Данії, письменниця Лариса Ніцой порадила провести аналогічне опитування у власній країні.

«Може СБУ вистачить наснаги хоча б академію педагогічних наук «потрясти» і з’ясувати, хто освятив і дав сертифікат «сєпарським експериментам» над українськими дітьми?» – написала Ніцой.

Ніцой також опублікувала документи Міністерства освіти, на яких під прізвищем Юрія Кононенка стоять різні підписи, і пояснила: «Кононенка МОН насварило і з 20 жовтня відправило у відпустку».

Тепер від міністра освіти Лариса Ніцой вимагає звільнити директора Департаменту середньої освіти, від імені якого у школи й надійшов лист про сприяння опитуванню.

Письменниця і педагог Лариса Ніцой

«Обговорювати проблеми – не значить починати війну» – керівник MYMEDIA

Директор MYMEDIA Майкл Андерсен бурхливою реакцією українців засмучений і розгніваний. У коментарі Радіо Свобода він сказав: «Агресивність та персональні атаки на мене за те, що я нібито «російський агент, проплачений Путіним», а MYMEDIA – це «проросійський проект», свідчать, що певні частини українського суспільства мають навчитися дебатувати у цивілізований спосіб. Це нагадує мені, як дебатують путінські та трампівські «тролі».

За словами Андерсена, єдиною метою анкетування школярів було почути думку української молоді щодо найгостріших питань. «Ігнорування проблеми не знищує її. А обговорювати проблеми – не значить починати війну», – запевнив він.

А закиди української письменниці проводити паралелі з Данією та Швецією директор MYMEDIA вважає некоректними. Тому що в Данії не говорять шведською взагалі. Та навіть, якби там і зробили таке опитування, ні в кого не було би з цим проблем, стверджує Андерсен. Чому? Тому що «ставити важкі, навіть неприємні запитання і дізнаватися, що люди про це думають, – це одна з ознак демократії», – сказав Майкл Андерсен.

«Ця анкета не дуже якісно зроблена, але вона нічого не нав’язує» – соціолог

Директор фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна в коментарі Радіо Свобода запевнила, що анкета дійсно є невдалою. Однак жодна з її вад не могла вплинути на думку підлітків, а обвинувачення в сепаратизмі – це «буря у склянці води», зауважила вона.

За словами Бекешкіної, формулювання запитань за допомогою тверджень – це поширена практика в соціології. А от семибальна шкала оцінювання для підлітків є заскладною. Також, на думку експерта, подібні теми можна обговорювати зі школярами 10-11 класів, а от семикласники «ще не доросли до таких опитувань».

Також, як зазначила соціолог, низка запитань сформульовано невдало. Наприклад, чи підтримує школяр економічний і політичний союз із Росією, включає одразу два запитання. Цілком можливо, що економічний союз респондент підтримує, а от політичний – ні.

У запитанні про майбутнє України один із варіантів допускає «бути незалежною державою в позаблоковому статусі». «Таким чином передбачається, що незалежність можна зберігати лише в позаблоковому статусі», – прокоментувала соціолог. Незрозумілими, на її думку, є і формулювання про «великий союз, у який входить Росія» та «східноєвропейську спільноту».

«Я думаю, що неможливо нав’язати відповідь, ставлячи питання. Ця анкета не дуже якісно зроблена, але вона нічого не нав’язує. Обвинувачення мало не в підриві устоїв, свідомій проросійській провокації – ось це мені не подобається. Це «буря у склянці води», – зауважила Бекешкіна.

Анкету мають дослідити професіонали – заступник міністра

Директор департаменту середньої освіти Юрій Кононенко, на якого після посту у фейсбуці Лариси Ніцой посипалися обвинувачення, на прохання про коментар не відповів. У міністерстві ж пояснюють: останні три тижні чиновник був у відпустці, а підписи під його прізвищем у документах ставили ті, хто тимчасово виконував його обов’язки. Запевняють також, що працівник, який розіслав школам лист підтримки для опитування у 2016 році, вже отримав догану.

На питання, чи бачили у міністерстві опитування перед тим, як рекомендувати його до впровадження в школах, заступник міністра освіти Павло Хобзей у коментарі відповів прямо: «Мені важко це сказати». Він пояснив, що будь-які опитування перш за все проходять експертизу фахівців. А сертифікат Національної академії педагогічних наук посвідчує, що їх можна запускати до шкіл. «Зауваження, розголос і стурбованість громадськості означає, що є певні проблеми… Допрацьовувати анкету чи ставити питання м’якше мають фахівці. У нинішньому вигляді ця анкета, думаю, не буде запущена», – сказав Хозбей.

Наразі у Міносвіти не можуть сказати, які саме інституції займуться переглядом анкети, а також, як довго триватимуть формальні процедури.

Радіо Свобода звернулося також до СБУ із запитанням, чи збирається Служба безпеки України реагувати на інформацію про можливу причетність до сепаратизму тих чи інших осіб, причетних до такого анкетування школярів. Речниця СБУ Олена Гітлянська сказала, що наразі не володіє достатньою інформацією, щоб прокоментувати це питання.

Джерело: http://www.radiosvoboda.org/

 

Коментарі Facebook:

Читайте також:

Активний Малинчанин

Ініціативи

Останні новини

Нардепи Вадим Кривенко та Павло Дзюблик висловили...
У Малинському районі припинено самовільне користув...
Мер Малина обіцяє 1000 гривень за інформацію про л...
Малинчанин вирішив через сайт "OLX" прод...
Поліцейські встановили осіб, які нещодавно у Малин...
18 червня — День дільничного офіцера
У річці Тетерів знайшли тіло 19-річної студентки ж...
У жителя Малина поліцейські виявили насіння конопл...
У Чоповицькій ОТГ відсвяткували день громади
У Малині відбулася чергова гра з міні-футболу на п...
Епідемія кору не залишає Житомирську область: за т...
Малинські легкоатлети взяли участь в чемпіонаті Ук...
Малинські легкоатлети взяли участь в чемпіонаті Ук...
У Гранітному вулиці Олексія Влодарського поки не б...
Медичних працівників Малинщини привітали з професі...
За два тижні червня викрито 39 грубих порушень пра...
У Житомирській області відкрито рибальський сезон
Малинський міський голова Олексій Шостак їде в Оде...
Житомирщині виділили 33,6 млн грн на компенсації з...
У Житомирській області діє 13 мобільних бригад для...
Ігор Гундич нагородив 80 молодих талантів стипенді...
Школярі Малина провели цікаву зустріч з поліцейськ...
У Малині з'явився ще один новий дитячий майда...
Малинчан запрошують на чергову гру міжрайонного че...
​До уваги жителів Житомирської області: ДФС відтер...
Завітайте в магазин "БЮСТLAND" — справжн...
Жителька Новограда-Волинського переказала іноземно...
Хто прибере сміття на зупинці? (Фото)
У Малині внаслідок ДТП загинув мотоцикліст
Віталій Журавський назвав воїнів-атовців з Малина...
Одне з підприємств Малина спалює на своїй територі...
Три мільйони гривень залучив Павло Дзюблик для очи...
Страшна негода нищила дерева на Малинщині
Павло Дзюблик закликав громадськість долучитися до...
Допоможемо врятувати життя маленькому Максиму!
Сидір Кізін як єдиний кандидат від об’єднаних наці...
Юних красунь нашого міста запрошують взяти участь...
Від партії Вакарчука до Верховної Ради малинчанам...
У Малині поліцейські виявили автомобіль, який знах...
Малинчан запрошують на відкриття Міжрайонного чемп...