Малин Інформ

Анжеліка Лабунська виграла суд проти видання, яке має їй сплатити 10 тисяч моральної шкоди

6674d670ec971e604c4d0877081eee9a_preview_w440_h290.jpg

Бердичівський міськрайонний суд визнав недостовірними деякі тези статті про Анжеліку Лабунську в місцевому виданні «Бердичівський погляд» і зобов’язав сплатити їй 10 тис. грн моральної шкоди.

Відповідне рішення суд ухвалив 14 червня 2019 року, 27 червня воно було оприлюднене в Єдиному державному реєстрі судових рішень, але законної сили ще не набрало: апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 30 днів з дня його проголошення.

«16.02.2016, ОСОБА_3 (Анжеліка Лабунська – ред.) звернулась до суду із вказаним позовом. В подальшому уточнивши позовні вимоги, просить визнати такими, що не відповідають дійсності, принижують її честь, гідність та ділову репутацію наступні тези статті ОСОБА_4 під назвою «Послевкусие выборов-2015 или «ХОД КОНЕМ» по-бердичевски» опублікованої 15.01.2016 року на офіційному сайті інтернет видання «Бердичівський погляд»... Також просить стягнути солідарно із відповідачів завдану їй моральну шкоду в сумі 100000.00 грн., перерахування яких здійснити на користь Житомирського обласного будинку дитини для дітей сиріт та дітей, які залишились без піклування батьків», - зазначається в матеріалах суду.

Позивачка зазначила, що вона є народним депутатом Верховної ради України V, VI, VII скликання, головою Житомирської обласної організації ВО «Батьківщина», за результатами проведення місцевих виборів 25.10.2015, отримала мандат депутата Житомирської обласної ради та була обрана на посаду голови Житомирської обласної ради. Автор статті надуманими та безпідставними твердженнями намагався дискредитувати її як патріота, політика, активного громадського діяча, благодійника, законослухняного громадянина; вказав на безпринципність та аморальність її поведінки в політичному житті.

«Відверто брехливі і нічим не підкріплені твердження вводять в оману громадян щодо дійсно патріотичних поглядів позивачки, що доведені роками плідної праці на теренах розробки та прийняття важливих законів як для окремого громадянина, суспільства, так і держави в цілому. На обгрунтування заподіяння їй моральної шкоди позивачка вказала, що вона зазнала значних глибоких душевних страждань у зв`язку з поширенням вищезазначених відомостей, які принижують її честь, гідність та ділову репутацію», - йдеться в рішенні.

14.05.2018 року відповідач на позовну заяву надав письмові заперечення, згідно яких він позов не визнав та просив відмовити в його задоволенні, мотивуючи тим, що вказані позивачкою в позовній заяві висловлювання містять інформацію, яка є оціночним судженням автора, а не фактичним твердженням.

Втім, за клопотанням позивачки була проведена судово-лінгвістична експертиза, яка підтвердила порушення з боку відповідача конституційних прав Лабунської «шляхом публічного, демонстративного, глузливо-критичного твердження та коментування її політичної і громадської діяльності».

Суд позовні вимоги задовольнив частково: визнав сім тез публікації такими, що не відповідають дійсності, принижують честь, гідність та ділову репутацію позивачки, та зменшив в 10 раз суму моральної шкоди – до 10 тис. грн «враховуючи мотивацію позивачки, а також виходячи з принципу диспозитивності цивільного процесу».

5d25d3b65c2ec_original_w859_h569.jpg

Скріншот з рішення суду

Нагадаємо, Бердичівський міськрайонний суд відкрив провадження за позовом Анжеліки Лабунської до видання «Бердичівський погляд» 10 березня 2016 року. Редактор видання Віта Ковтонюк розцінила позов, як втручання в діяльність засобів масової інформації та обмеження свободи слова.

Як повідомляв Житомир.info, 12 листопада 2015 року Анжеліку Лабунську, яка очолює Житомирську обласну організацію ВО «Батьківщина», обрали головою обласної ради, 26 вересня 2016 року вона написала заяву про складання повноважень голови облради, яку взяли до відома. Після першого туру президентських виборів 2019 року рішенням обласного політбюро розпустили фракцію «Батьківщини» в міській раді та виключили з партії сімох членів. Після цього депутат облради Володимир Кропивницький вступив у відкриту конфронтацію з головою обласної «Батьківщини»: 12 квітня Лабунську обрали керівником партійної фракції в облраді, а на сесії 23 травня Кропивницький звинуватив її у прослуховуванні телефонів однопартійців.

Коментарі Facebook:

Читайте також:

Активний Малинчанин

Ініціативи

Останні новини

З 15 липня у водоймах Житомирської області заборон...
Малинчанка перемогла в обласному конкурсі малюнку...
У Малині з'явилося ще два тренажерні комплекс...
У Малині вночі невідомі розклеювали "чорнуху...
У Малині C14 закликають не голосувати за "кол...
Малинські поліцейські встановили особу загиблої у...
У Житомирській області відкрили 9 кримінальних про...
Павло Дзюблик запрошує малинчан на вечір кіно під...
Команда Малинського відділення поліції "Динам...
В Малині відбувся ярмарок військових вакансій
Про якість харчових продуктів в населених пунктах...
Небо й адреналін: перші стрибки житомирських десан...
​Поліція встановлює особу загиблої пасажирки ВАЗу,...
Поблизу Житомира патрульні зупинили водія за поруш...
Допоможіть встановити особу жінки, яка загинула у...
У Малині стартує школа волонтерства
Воїни Житомирщини, які захищали Україну від російс...
Малинське відділення поліції розшукує шахрая
​За пів року аудитори ДФС у Житомирській області у...
Кандидатку від «Слуги народу» застукали за поцілун...
Павло Дзюблик запрошує на благодійне свято "М...
Пенсіонер з Малинського району перерахував шахраєв...
Гурт «Друга Ріка» виступив з концертом на підтримк...
Фестивалі у Житомирській області як місце для пере...
Фестивалі у Житомирській області як місце для пере...
Фестивалі у Житомирській області як місце для пере...
Фестивалі у Житомирській області як місце для пере...
Фестивалі у Житомирській області як місце для пере...
Фестивалі у Житомирській області як місце для пере...
Фестивалі у Житомирській області як місце для пере...
Фестивалі у Житомирській області як місце для пере...
Фестивалі у Житомирській області як місце для пере...
Фестивалі у Житомирській області як місце для пере...
Поліція продовжує обходити городи жителів Житомирс...
За вихідні у Житомирській області сталося три ДТП...
Малин знову відвідали міжнародні спостерігачі
У Малинському районі побили дівчину
На інформування жителів Житомирської області про п...
У 5 громадах Житомирської області людей з інвалідн...
У Житомирі обрали 35 представників громадської рад...