Малин Інформ

Боротьба за «калюжу» поблизу Малина продовжується. Представники компанії не хочуть чути громадськість?

Громадськість Малинщини продовжує активно відстоювати «калюжу» — водойму поблизу міста, улюблене місце відпочинку для багатьох людей і не лише з Малина. «Малин Інформ» вже писав про намагання активістів відстояти це місце від компанії, яка планує розробку родовища граніту і вже навіть розпочала відповідні роботи.

Вчора, 11 квітня, біля водойми відбулося чергове зібрання. І людей, треба сказати, було чимало — кілька десятків чоловік: громадських активістів, воїнів-атовців, місцевих мешканців, представників влади. На зібрання приїхали і журналісти телеканалу 1+1. Проігнорував зібрання представники компанії. Дочекатися їх так і не вдалося. Хоча присутні подейкували, що перед зібранням були працівники компанії, які відкачували воду, але вони чи то втекли, чи просто заховалися, однак цього ми підтвердити не можемо. Довелося побачити лише зачинене пересувне приміщення та непрацюючі насоси для відкачки води.

Також з невідомих причин були відсутні представники Українківської сільської ради, на території якої і розташований затоплений кар’єр.

В коментарі спеціаліст з питань цивільного захисту райдержадміністрації Олена Мороз зазначила, що представники компанії не надали ряд необхідних документів про те, яка воду будуть зливати в річку Ірша.

— Ми повинні убезпечити людей від отруєння важкими металами і радіоактивними речовинами, бо, як відомо, бо кілька років тому це місце перебувало у зоні радіоактивного забруднення, — зазначила Олена Мороз. — У них норми відстані у півтора кілометра, в принципі, не порушені. Як нам пояснили, зараз такі технології вибуху, що до людей не будуть летіти пил й уламки.  Але, по-перше, є побоювання, що небезпечна вода попаде в  річку Ірша. По-друге, є ще таке питання, де людям проводити своє дозвілля?

— Цей об’єкт посланий нам Богом, і наша позиція така, щоб відстояти його. Він став частиною екосистеми, який підтримує баланс ґрунтових вод. Рівень води і так постійно падає. Поруч тече річка. Коли русло річки змінили, це вже мало наслідки для екології. Я знаю, що якщо кар’єр висушити, води в криницях не стане, — висловив свою позицію громадський активіст і місцевий мешканець Анатолій Олексієнко.

— Сюди приїжджають багато людей купатися. А де ще купатися? У брудній річці, чи у Малинському морі, яке також брудне. Навіть з Києва приїжджають дайвери сюди на тренування, —висловила свою позицію місцева мешканка.

Міський голова Малина Олексій Шостак відзначив, що це хоч і земля району, але знаходиться поблизу міста і, відповідно, зачіпає його інтереси.

— Основний пакет документів знаходиться в держгеонадрах, ми з ними зв’язалися, будемо робити до них запит.  Мене цікавить, хто з малинських людей надав документи в тій чи іншій формі, що люди, які хочуть розпочати комерційну діяльність отримали їх. Очікуємо від Держнеонадра інформацію відносно дійсності чи недійсності дозвільних документів і будемо приймати правове рішення. Думаю, ця авантюра просто не буде реалізована, — зазначив очільник міста.

Хай там як, але збори все ж відбулися, і громадськість точно не планує зупинятися.

P.S. 13 квітня об 11:00 планується прибирання території довкола «калюжі» від сміття. Організатори запрошують прийти й облагородити улюблене місце відпочинку. З собою необхідно мати рукавички, сміттєві пакети, граблі і, звичайно, гарний настрій.

Слідкуйте за оновленнями на наших сторінках у Фейсбуці та Твіттері, а також підписуйтесь на наші канали у Youtube і в Telegram.

Читайте також:

Коментарі

Активний Малинчанин

Ініціативи

Загрузка...