Малин Інформ

Чому зростає ціна на пальне і що про це думають малинчани

Сьогодні по всій Україні розпочалася акція «Бойкот цін на пальне», яку ще раніше анонсували водії. Учасники акції виступають проти підвищення цін на пальне, оскільки, на їхню думку, зростання цін абсолютно не виправдане.

«Те, що ми бачимо зараз на АЗС, – відгомін девальвації гривні, яка сталася півтора місяця тому. Це інерційна реакція. Ринок не працює в системі онлайн щодня. АЗС відкладають підвищення. Повернулася б гривня назад до 26 за долар, якісь 20-30 копійок можна було б відбити, а оскільки курс зафіксувався на рівні 28 гривень, то ціна пішла вгору», — зазначив у коментарі інтернет-порталу «Слово і Діло» незалежний експерт з питань енергетики Валентин Землянський.

За його словами, далі проблема з цінами має вирішуватися не на рівні ринку.

«Держава говорить: ось, це ринок, і вони тут ні до чого, а насправді має включатися в цей процес. Держава встановлює податки. А в нас встановлений акциз 200 євро на тонну А-95, причому номінований в євро. Відповідно, девальвація валюти впливає ще й на розмір податків», – уточнив енергетик.

Експерт також зазначив: «А-95 по 40 гривень за літр навряд чи буде. Діапазон – 33-35 гривень за літр, якщо продовжаться коливання курсу. Дизпаливо також навряд чи дійде до 38 гривень. Хіба що спекулятивно. Об'єктивно поки економічних передумов для апокаліптичних прогнозів немає, в тому числі щодо газу».

Що ж про підвищення цін та про сьогоднішню акцію думають малинчани?

«Мене особисто дуже хвилює ця проблема, бо я вже за кермом вже 20 років — говорить малинчанин Сергій. — Я скептично відношуся до цих акцій, бо, по-перше, не думаю, що вони щось змінять, хоча добре, що люди звертають на це увагу. Але мені дивно те, що велика частина протестувальників — люди, які купили авто на єврономерах, і навіть не сплачують жодні податки до бюджету України. І, до речі, не з чуток знаю, що в Європі бензин дорожчий, хоч і зарплати там далеко не українські. Я не експерт, тому не знаю, як зробити так, щоб ціни на пальне впали. Але те, що вони високі — це факт і з цим потрібно щось робити».

«Я все життя працював у колгоспі, довгий час водієм, — розповів нам Іван Миколайович. — Пам’ятаю, ми навіть зливали бензин, щоб виконати норму. Думаю, таке склалося з бензином, бо немає в Україні справжнього господаря, який би робив усе для людей».

 «А толку, що вони тут стоять, — каже ще один малинчанин Іван. — Можна подумати, що владі буде від того холодно чи жарко. Бензин як дорожчав, так і буде дорожчати. Треба, щоб Гройсман, Порошенко щось рішали, бо скоро будем всі пішки ходить, бо дорого буде заправити машину».

Так виглядають думки експерта та малинчан-автомобілістів. А ось так виглядає співвідношення середньої заробітної плати та вартості бензину за період незалежності України, а також вартість пального за період 2014-2018 років.

Слідкуйте за оновленнями на наших сторінках у Фейсбуці, Вконтакті, Однокласниках та Твіттері, а також підписуйтесь на наші канали у Youtube та в Telegram.

Читайте також:

Коментарі

Активний Малинчанин

Ініціативи

Загрузка...