Малин Інформ

Чим може обернутися отримання громадянства РП для держслужбовця?

За Основним Законом нашої держави, в Україні для наших співгромадян закріплено принцип єдиного громадянства. Якщо двома словами, то людина, народжена у нашій країні або громадянином\-кою України за її межами, стає виключно громадянином України зі своїми правами та обов’язками як перед державою, так і перед її народом.

Втім, оскільки для Європи явище множинного громадянства вже давно стало звичним (а ми вважаємо себе країною європейською), то питання «корегування» нашої Конституції у цій частині періодично піднімається.

Ще багато років тому експерти і аналітики попереджали про виклики і загрози, які несе для нас інститут множинного громадянства. То зменшилися чи, навпаки, погіршилися ці ризики? Особливо зараз, коли ми фактично перебуваємо у стані війни? Як можуть цією ситуацією скористатися сусіди з заможної Європи, які ще з прадавніх часів сплять і бачать наші західні кордони під своєю владою?

Відповідь для нас, на жаль, негативна – набуття лояльності до іншої країни разом із одержанням її паспорта (а фактично це присяга на вірність іншій державі) може стати небезпечним явищем для Української держави.

Всім нам добре відомо, яку потужну популяризаторську роботу проводять польські неурядові організації та консульські установи РП. Як виманюють нашу молодь за кордон, привабивши «кращим життям». Жертвами таких медових обіцянок можуть стати і наші держслужбовці, яким за отримання «карти поляка», а в подальшому, і громадянства РП доведеться надати деякі послуги.

Важко навіть уявити, чиїми інтересами буде керуватися чиновник з подвійним громадянством, приймаючи владні рішення. Але формування пропольського лоббі в органах державної влади це не єдиний можливий варіант оплати послуг добрих вуйків. Отримання інформації, що становить державну таємницю, також входить у коло зацікавлення Західних сусідів.

Думаю, слід зауважити, що розголошення державної таємниці іноземній стороні чи надання їй іншої допомоги на шкоду державній безпеці України, карається позбавленням волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна (ст. 111 КК України).

Тому нашим можновладцям слід двічі подумати перед тим як набувати подвійного громадянства чи надавати якусь інформацію за спрощення процедури отримання «карти поляка», або навіть паспорта громадянина РП.

І наостанок залишається лише побажати, щоб та гордість за Українську державу і трепетне ставлення до українського громадянства, які останнім часом кардинально змінили свою полярність, якнайшвидше знову зайняли належне їм місце у наших серцях і душах.

Слідкуйте за оновленнями на наших сторінках у Фейсбуці, Вконтакті, Однокласниках та Твіттері, а також підписуйтесь на наші канали у Youtube та в Telegram.

Читайте також:

Коментарі

Активний Малинчанин

Ініціативи

Загрузка...