Малин Інформ

Екофестиваль "Чистий Малин-2019" зібрав близько 200 учасників, більшість з яких — молодь

Вже дев’ятий рік поспіль у травні відбувається екофестиваль. Всього «Чистий Малин – 2019» зібрав близько 200 людей, більшість з яких – школярі та молодь.

Організаторами заходу незмінно є ініціативна група «МалинЕкоФест» у складі Олександра та Людмили Малишевих, Миколи та Марії Василенко, Віталія Цьохи та Ольги Гури. Разом з ними сформувалась нова зміна організаторів – це команда ГО «Молодь в дії» на чолі з Лукою Сємьоновим та Ольгою Роман. Ця молодь є вихованцями Вікторії Костюченко, організаторки екофестів минулих років.

Головним організаційним партнером є громадська організація «Відкритий світ», заснована в Малині ще в 2000 році. З 2015 року «Відкритий світ» успішно реалізовує екологічні проекти спільно з Глобальним Екологічним Фондом ПРООН.

Вдалим стало партнерство з «Міжнародним благодійним фондом Гарних справ» (м.Київ), з яким напередодні уклали Меморандум про співпрацю. Фонд забезпечив акцію прибирання рукавичками та пакетами для сміття, питною водою. Волонтери фонду порадували учасників цікавими конкурсами та подарунками. Зокрема, діти отримали зошити з автографами акторів серіалу «Школа». До речі, цей фонд зараз очолює малинчанка Валентина Охрименко.

Програма екофесту є незмінною та складається з трьох частин:
1)    збір у центрі міста та урочиста хода з екологічними гаслами;
2)    екологічна акція – прибирання зеленого куточка міста;
3)    спортивно-розважальна частина з конкурсами, змаганнями, іграми, майстер-класами, вільним спілкуванням і частуванням фірмовим компотом та булочками.

Новинкою цього року став танцювальний майстер-клас від Люби Богданової та Оленки Скуміної у самісінькому центрі міста. Поки нові учасники підходили реєструватися, інші вже активно рухалися під бадьору музику.

«Менше сміття – легше життя» –  один з девізів екофесту. Цьогорічне прибирання велось від початку «Бульвару», де нещодавно за ініціативою Євгенія Купневича малинчани висадили дерева, до лісопосадки за старим міським пляжем (в бік до дамби).

Для забезпечення охорони громадського порядку та безпеки дорожнього руху під час екофесту були задіяні дільничні офіцери поліції та працівники групи швидкого реагування, а деякі працівники поліції зі своїми сім’ями взяли участь у заході. Черговий медичний працівник був на варті здоров’я. 

Щороку екофест підтримує міська влада. Забезпечили і музикою в центрі міста, і транспортом для вивозу сміття. Олексій Григорович особисто відкрив розважальну частину фестивалю вступним словом вдячності та мотивування до подальшої співпраці.


Цього дня погода була досить мінливою, але поблажливою. Тому свято відбулося по плану. Міський центр дитячої та юнацької творчості радував цікавими майстер-класами, боді-артом, мотузковим міні-парком (канати для лазіння, паралелі, тарзанка), турніром з шашок та шахів. МРБО «Захист дітей Чорнобиля» провів майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки «Благополучниця». Дівчата з ГО «Молодь в дії» вчили виготовляти екологічні свічки з натуральної вощини. Лука Сємьонов та Оленка Ковальчук залучали дітей до ігор, конкурсів, давали цікаві завдання.

Багаторічним спонсором заходу є ПрАТ «Детвілер Ущільнюючі Технології Україна». Його керівник Анатолій Марченко підтримує команду організаторів не лише фінансово, але й морально, що теж важливо. Коштами на призи для конкурсів цього року допоміг також народний депутат України Павло Дзюблик. Подарункові сертифікати передали спортивні клуби «Адреналін», «Грація», а також клуб для розумного відпочинку «ПРОСТІР».

З фото та відеозйомкою допомагали Діана Кириченко, Даша Тарасюк, Олександр Скуратівський та Марина Качура зі студії «Фокус».

Родзинкою «Чистого Малина – 2019» стала підтримка відомого українського спортсмена та телеведучого Сергія Конюшка. Завдяки дизайнеру Інні Андрійцевій, Сергій відвідав Малин напередодні, де записав проморолик (ви могли бачити його на сторінці #МалинЕкоФесту у Фейсбуці) та залишив автографи на подарунках.

Часом дорослі не хочуть пускати дітей на екофест, пояснюючи тим, що діти не мають прибирати за дорослими. Але метою екологічної акції не є вичистити якесь місце від сміття, а навчити жити в чистоті, допомагати природі, піклуватися про неї. Організатори екофесту обирають для прибирання зелені зони біля річки, які не входять до території відповідальності комунальних служб та є популярними серед відпочивальників.

На думку організаторів, захід пройшов успішно. Замість очікуваних 400 чоловік прийшло вдвічі менше, але саме тому атмосфера була ще більш затишною, дружньою та позитивною. Призів, булочок і компоту всім було вдосталь.

P.S. Вже йдуть розмови про наступний екофест. Він буде десятим – ювілейним, а тому організатори хочуть додати новизни та зробити фестиваль ще більш масовим. Для цього потрібна злагоджена командна робота, яка розпочнеться ще задовго до самого заходу. А тому організаторка Марія Василенко планує запустити у клубі «ПРОСТІР» школу волонтерства. Молодь, яка успішно пройде навчання у школі волонтерства зможе приєднатися до команди організаторів екофесту в 2020 році.

Фото взяті зі сторінки МалинЕкофест

Слідкуйте за оновленнями на наших сторінках у Фейсбуці та Твіттері, а також підписуйтесь на наші канали у Youtube і в Telegram.

Читайте також:

Коментарі

Активний Малинчанин

Ініціативи

Загрузка...