Малин Інформ

Фольклорні колективи Малинщини взяли участь у Всеукраїнському святі «Осінь весільна»

Під такою назвою на базі Національного музею народної архітектури та побуту України, що в  Пироговому, нещодавно відбулося традиційне всеукраїнське свято. На заході, що відбувся на території експозиції «Середня Наддніпрянщина» поблизу садиби родини незабутнього Тараса Шевченка та на сцені Співочого поля музею аматори з понад 30 художніх колективів із Черкаської, Сумської, Чернігівської, Вінницької, Київської, Хмельницької та Житомирської областей демонстрували фрагменти сватання, дівич-вечору, випічки й прикраси короваю, розплітання коси молодої, приїзду молодого, зустрічі невістки, викупу, покриття, відтворили старовинні українські весільні пісні тощо.

За словами методиста Малинського РБК Миколи Омельчака, численні гості свята могли не лише почути обрядові пісні, навчитися весільних танців, а й придбати все необхідне до весілля. Нікого не залишила байдужим і виставка-продаж весільного печива (короваїв, шишок, хмизу, пташок, голубів), а також весільної атрибутики, виготовленої народними майстрами – весільні рушники, віночки, ікони, прикраси, весільний народний одяг та інше.

За словами багатьох учасників фольклорних колективів, котрі брали участь у виставах, вони вперше займалися реконструкцією весільних обрядів. На думку багатьох відвідувачів свята, своєрідною «родзинкою» заходу стала театралізована вистава «Сорочинський ярмарок» у виконанні аматорського театру «Колесо» та старовинний поліський обряд «Свіччине весілля» за участю фольклорного колективу «Льонок».

Житомирщину на заході представляли жіночі фольклорно-етнографічні ансамблі Головківського будинку культури «Любисток» (керівник Людмила Нагорна) та Йосипівського БК «Полісянка» (керівник Галина Марчук) із Чоповицької ОТГ Малинського району, народний фольклорно-етнографічний ансамбль «Тещі та свекрухи» з с.Меленів Коростенського району (керівник Ніна Іскоростенська), а також зразковий дитячий фольклорний гурт «Джерельце» з Житомира (керівник Ангеліна Нестерова).

Презентував весільні звичаї поліщуків та художні колективи методист Малинського РБК Микола Омельчак. Він, зокрема, зауважив, що Житомирське Полісся багате талантами й обрядами. Зокрема, північні регіони області (Овруч, Олевськ, Лугини) мають вплив на ці обрядодії з Білорусі, південно-східні – Попільня, Ружин – із Поділля, котре межує з ними.

Під час виступу наших артисток-землячок були відтворені обряди випікання короваю. Учасниці «Любистка» записали його у 96-річної жительки с. Лісового Галини Пилипівни Семененко. Аматори з Йосипівки продемонстрували фрагмент розплітання коси нареченої та покривання її голови. Учасниці художньої самодіяльності з Меленів підготували цикл весільних пісень. Діти з Житомира показали обряд «Запрошення на весілля».

Виступи артистів із Житомирщини приємно вразили глядачів своєю неповторністю, яскравістю костюмів, багатим різноголоссям, умінням триматися на сцені. Людмила Нагорна з Головок у інтерв’ю для телеканалу УТ-1 розповіла про особливості випікання весільного короваю.

Дуже сподобались виступи наших артистів професору Варшавського університету Генефі Темборовській та науковцю з Німеччини Христині Клінкенбург. Виступи вони назвали дивовижними й неперевершеними.

Учасниці колективів за можливість взяти участь у заході щирі слова подяки адресують Головківському сільському та голові Чоповицької ОТГ Надії Назаренко та Михайлу Філоненку, а також депутатам Житомирської обласної ради Ірині Костюшко та Володимиру Нагорняку.         

Богдан Лісовський.

Учасниці свята з с. Головок Малинського району.

Фото автора.

Слідкуйте за оновленнями на наших сторінках у Фейсбуці, Вконтакті, Однокласниках та Твіттері, а також підписуйтесь на наші канали у Youtube та в Telegram.

Читайте також:

Коментарі

Загрузка...

Свіжі коментарі

Події у світі

У РАДОМИШЛІ ЖУРНАЛІСТА НЕ ПУСТИЛИ В АВТОБУС. + ВІД...
Доїхати із села Ставки Радомишльського району до Житомира – завдання не просте. Житомирського журналіста, котрий мав квиток на автобус, не...
У Бердичеві очікується масове відключення споживач...
14.11.2017-Бердичів-Бердичів BIZ. Значне зростання боргів змусило «ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ» посилити заходи з примусового стягнення боргів. В зв’язку з цим...
Как посещение сауны влияет на продолжительность жи...
Если раньше о том, что пребывание в сауне полезно человеческому организму, говорили только сами любители попариться, то теперь эту гипотезу научно...
В России мужчина украл из магазинов 100 плиток шок...
В Брянской области России задержали мужчину, который украл около 100 плиток шоколада из трех магазинов города Дятьково. Об этом сообщает пресс-служба...
Сахарный диабет – его опасность и способ предупреж...
Сахарный диабет – его опасность и способ предупреждения С сахарным диабетом связано много мифов. И главный из них – болезнь является следствием...