Малин Інформ

«Кроти з білого дому» ЗА брудне місто — Малин?

«…Як кроти, поховалися в тому білому домі, сидять собі по норах. Людей бояться? Правильно: як вони ігнорують і кинули напризволяще жителів міста, так і люди відповідають їм тим же», — так депутат Ірина Дмуховська охарактеризувала оголошений  міськрадою конкурс на визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів у Малині.

Нагадаємо, конкурс має відбутися уже 24 листопада. Досі про бажання взяти в ньому участь заявило тільки ТОВ «Малин Енергоінвест». Судячи з останній подій, проте, конкурс визнають таким, що не відбувся. Чому? Це стало зрозуміло після круглого столу «по сміттю», який 20 листопада вдруге пройшов за ініціативи Енергоінвеста.

Читайте також: КОНКУРС НА ВИВЕЗЕННЯ СМІТТЯ У МАЛИНІ — У ЧОМУ ПІДСТУП?

Учасники заходу були по суті ті ж, що й минулого разу: директор ТОВ «Малин Енергоінвест» Микола Корнійчук, бухгалтер і юрист підприємства, голови правлінь декількох ОСББ, голова комісії з комунальних питань міськради, депутат Ірина Дмуховська та громадські активісти, і цього разу приєдналася також громадський еколог Ольга Гура. Загалом, десять чоловік. Знову захід проігнорували представники міськради, депутати, не було і жодного представники місцевої преси (а всіх їх теж запрошували на зустріч).

На минулій зустрічі Енергоінвест пообіцяв, що звернеться до міськради з відповідним листом — дати роз’яснення і внести зміни до конкурсної документації, взявши до уваги їхні зауваження й пропозиції.

Адже у договорі, що подається на підписання, є лише вимоги, які обов’язково має здійснити виконавець послуги, натомість жодного зобов’язання зі сторони замовника, тобто міськради. Тільки декілька пунктів, у яких ідеться про контроль — за якісним наданням послуги, вчасним вивезенням сміття, утриманням у належному стані контейнерних майданчиків тощо.

Хіба реально буде вчасно вивозити сміття на тих п’яти автомобілях, які перекине «через паркан» Енергоінвесту колишній «Благоустрій»? Тому, для якісного надання послуги з роздільного збору сміття, підприємство просить придбати сучасний сміттєзбиральний автомобіль, який тричі на тиждень зможе вивозити 24 м3 сміття за ходку — вартує такий 600-800 тисяч гривень.

За умовами конкурсу, виконавцеві також потрібно забезпечити 63 обгороджені контейнерні майданчики, причому — окремо контейнер на пластик і окремо на інші відходи. Один майданчик коштує десь 24 000, отож на всі потрібно щонайменше 1,2 мільйона гривень. Такі розрахунки енергоінвестівці зробили, виходячи із даних, які надало їм підприємство, що вивозить 70 м3 сміття за ходку. Листи з розрахунками подали на міського голову, управління ЖКГ й секретаря міськради — для розгляду на бюджетній комісії.

— Від міськради ми б хотіли мати гарантії, прописані в договорі — для початку, на закупівлю сучасного сміттєзбирача й хоча б декількох контейнерних майданчиків, — каже Микола Корнійчук. —  Якщо ці умови будуть враховані, ми готові йти на конкурс, якісно надавати послуги. Але з певною відстрочкою — до півроку: тобто, дати час на заключення договорів зі споживачами. Якщо ж просто змінити надавача послуг, передавши п’ять автомобілів-зломків, нічого не зміниться.

Не тільки відсутність техніки й контейнерів є перешкодою на шляху до підписання договору, повідомляють в ТОВ «Малин Енергоінвест». Немає чіткого розуміння найголовнішого — яким же буде тариф на послугу? Реальних цифр — скільки сміття вивозиться на сміттєзвалище, який маршрут проїжджає сміттєзбиральна техніка тощо — ніхто не знає. Тариф, за «порадою» міськради, Енергоінвест розраховував, виходячи із тарифу МКП «Благоустрій» за планом 2015-го року, провівши при цьому коригування деяких статей — зокрема, вартості пального, електроенергії і зростання рівня середньої заробітної плати. Так, планувалося б зростання тарифу на 35,6 відсотка:

- для приватного сектора — 17,98 грн./особу;

- багатоквартирні будинки — 14,27 грн./особу;

- інші установи — 116,10 грн./особу.

Таким тариф мав бути щонайменше півроку. Опісля, і це передбачено умовами конкурсу, виконавець послуги повинен зробити його перерахунок — виходячи з реальної кількості договорів, заключених зі споживачами, кубатури вивезеного сміття, затрат на пальне, зарплату працівникам і т.д. Працюючи за таким планом, причому за 100-відсоткової заключеності договорів, за рік підприємство отримає 37 000 гривень прибутку, які можна направляти тільки на ремонт техніки, відтак —  або вийти в «0», або у збиток.

Чи зможе Енергоінвест, навіть маючи абонентську службу із 7 контролерів, самостійно заключити договори із мешканцями 124 багатоквартирних житлових будинків, 12 будинків ОСББ і 5588 будинків приватного сектора, а також із підприємствами, установами й організаціями? Зрозуміло, що це робота затягнеться більше, ніж на півроку. Але знову ж таки, жодної підтримки від замовника у процедурі заключення договорів зі споживачами очікувати не варто. Навіть інспектор із благоустрою Олександр Фролков (певно, пригадуючи як люди на нього собак спускали) відказав: «Я що, самий крайній, щоб ще договори вам заключати!».

…Після першого круглого столу, кажуть, в міськраді були дуже раді проявленій ініціативі від ТОВ «Малин Енергоінвест». А Стурчак тим часом уже й не виконує послугу з вивезення сміття. І чи не щодня з КП «Малин» енергоінвестівцям телефонують, запитуючи, чи не підписали вони вже договір. Тобто, це свідоме знущання зі сторони ініціатора проведення конкурсу!? Адже, зважаючи на умови для заходу на ринок виконання цієї послуги, тільки дурний погодиться піти на це — пригадуючи досвід із «Зеленим містом», крайнім зроблять саме ТОВ «Малин Енергоінвест».

— Насправді, ми не горимо бажанням іти на цей конкурс. Але ж, як і всім малинчанам, набридло жити на смітнику! — пояснив позицію підприємства директор Микола Корнійчук. — Ми заявили лише про можливу участь у конкурсі. І вона не буде можливою, якщо замовник не внесе зміни в договір. Зі свого боку ми зробили все можливе, подали пропозиції. Реакції — нуль. А конкурс має відбутися вже у п’ятницю.

Тож, додає Микола Анатолійович, якщо міськрада погоджується врахувати їхні умови, нехай пропише все (зобов’язання і гарантії зі свого боку) документально, відтак оголошує про новий конкурс. Якщо цього не буде, ні Енергоінвест, ні будь-хто інший не піде на участь у такому конкурсі «для галочки».

— Треба ж іти на зустріч людям. А не — як кроти, поховалися в тому білому домі, сидять собі по норах. Людей бояться? Правильно: як вони ігнорують і кинули напризволяще жителів міста, так і люди відповідають їм тим же, — відказала єдиний присутній на круглому столі депутат Ірина Дмуховська й покинула засідання, мовляв, обговорювати більше нічого.

І справді, результат круглого столу виявився невтішним. Але не для Енергоінвесту. Якщо конкурс не відбудеться (а, швидше за все, саме так воно й буде), винним опиниться той, хто його оголошував. Судячи з того, як представники міськради, а також депутати проігнорували це та попереднє зібрання, вони зовсім не налаштовані на обговорення проблемного для нашого міста питання і якесь порозуміння між сторонами. Тож поки міська рада не піде на зустріч і не створить нормальні умови для заходу виконавця послуги з вивезення побутових відходів (буде це Енергоінвест чи хто інший), малинчанам ще довго не бачити Малин чистим і квітучим.

Коментарі Facebook:

Читайте також:

Активний Малинчанин

Ініціативи

Останні новини

З 15 липня у водоймах Житомирської області заборон...
Малинчанка перемогла в обласному конкурсі малюнку...
У Малині з'явилося ще два тренажерні комплекс...
У Малині вночі невідомі розклеювали "чорнуху...
У Малині C14 закликають не голосувати за "кол...
Малинські поліцейські встановили особу загиблої у...
У Житомирській області відкрили 9 кримінальних про...
Павло Дзюблик запрошує малинчан на вечір кіно під...
Команда Малинського відділення поліції "Динам...
В Малині відбувся ярмарок військових вакансій
Про якість харчових продуктів в населених пунктах...
Небо й адреналін: перші стрибки житомирських десан...
​Поліція встановлює особу загиблої пасажирки ВАЗу,...
Поблизу Житомира патрульні зупинили водія за поруш...
Допоможіть встановити особу жінки, яка загинула у...
У Малині стартує школа волонтерства
Воїни Житомирщини, які захищали Україну від російс...
Малинське відділення поліції розшукує шахрая
​За пів року аудитори ДФС у Житомирській області у...
Кандидатку від «Слуги народу» застукали за поцілун...
Павло Дзюблик запрошує на благодійне свято "М...
Пенсіонер з Малинського району перерахував шахраєв...
Гурт «Друга Ріка» виступив з концертом на підтримк...
Фестивалі у Житомирській області як місце для пере...
Фестивалі у Житомирській області як місце для пере...
Фестивалі у Житомирській області як місце для пере...
Фестивалі у Житомирській області як місце для пере...
Фестивалі у Житомирській області як місце для пере...
Фестивалі у Житомирській області як місце для пере...
Фестивалі у Житомирській області як місце для пере...
Фестивалі у Житомирській області як місце для пере...
Фестивалі у Житомирській області як місце для пере...
Фестивалі у Житомирській області як місце для пере...
Поліція продовжує обходити городи жителів Житомирс...
За вихідні у Житомирській області сталося три ДТП...
Малин знову відвідали міжнародні спостерігачі
У Малинському районі побили дівчину
На інформування жителів Житомирської області про п...
У 5 громадах Житомирської області людей з інвалідн...
У Житомирі обрали 35 представників громадської рад...