Малин Інформ

Куди потрапить Малин: у Коростенський госпітальний округ чи в Коростишівське відділення поліції?

От як цікаво у нас виходить: доки Малин півроку «розроджувався» із реконструкцією пологового відділення, яке, до речі, і досі не закінчили, область планомірно крокує у напрямку медичної реформи і створенню госпітальних округів. У якому для Малина відведене скромненьке містечко.

Про це красномовно свідчить офіційний звіт на сайті Житомирської ОДА — з наради 4 січня наради з керівниками районів і медичних установ області. Участь у нараді взяли голова Житомирської облдержадміністрації Ігор Гундич та голова Житомирської облради Володимир Ширма.

 

Для початку, найголовніше з наради.

За інформацією управління охорони здоров’я ОДА, в Житомирській області планується утворити 4 госпітальні округи: Житомирський, Коростенський, Бердичівський та Новоград-Волинський. Під час створення карти-схеми госпітальних округів (на скріні) враховано безпечність, якість, своєчасність доступу до медичної допомоги та економічна ефективність — забезпечення максимально можливої якості медичної допомоги за умови раціонального використання бюджетних коштів.

Голова ОДА Ігор Гундич, звертаючись до голів райдержадміністрацій, районних рад, головних лікарів ЦРЛ, зазначив: «Ваша думка для нас є дійсно важливою. Всі напрацювання наради будуть максимально враховані під час подання пропозицій щодо створення госпітальних округів в області до Міністерства охорони здоров’я України. Дедлайн подачі карти-схеми до МОЗ 10 січня».

Відповідно до постанови КМУ центром госпітального округу визначено населений пункт (місто з населенням понад 40 тис. осіб), в якому розміщена багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування другого рівня. Однією із умов створення округу є зона обслуговування, що становить максимум 60 хвилин прибуття до багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування та еквівалентна радіусу зони обслуговування в 60 км.

Під час розгляду карти-схеми госпітальних округів керівники районів вносили пропозиції щодо удосконалення їх меж та складу.

«У першу чергу говоримо про зручність для людей. Мало того, що гроші будуть йти за пацієнтом, люди мають отримувати якісні медичні послуги й отримувати вчасно в будь-якому госпітальному окрузі», — наголосив Ігор Гундич.

Начальник управління охорони здоров’я ОДА Олександр Торбас зупинився на основних критеріях постанови КМУ:

  • до складу госпітального округу входять не менше однієї багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування першого та/або другого рівня та інші заклади охорони здоров’я;
  • об’єм надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги, що повинен забезпечуватися багатопрофільними лікарнями інтенсивного лікування першого та другого рівня, затверджується МОЗ;
  • оснащення закладів охорони здоров’я, що надають вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу, здійснюється відповідно до примірних табелів матеріально-технічного оснащення, що затверджуються МОЗ;
  • багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування першого рівня повинна забезпечувати надання медичної допомоги не менш як 120 тис. осіб;
  • багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування другого рівня повинна забезпечувати надання медичної допомоги не менш як 200 тис. осіб.

 

По закінченні наради про місце саме Малина у просторі і часі реформ області спеціально для «СП» надав коментар член громадської ради з питань адміністративної та медичної реформи при Житомирській ОДА, помічник депутата облради, Ігор Пирожок.

Подаємо розмову без купюр.

— Триває незворотній процес адміністративної реформи. Звісно, вона тісно пов’язана з реформою медичною, поліції і так далі. Триває комплексний процес формування громад, і всі ці зміни вже враховані в новому прийнятому бюджеті.

Центр госпітального округу в Коростені, куди буде відноситись і Малин, планували давно, тут нічого нового нема. Правда, спочатку планували в області утворити 5 госпітальних округів, але остаточне рішення було — чотири, врахувавши всі нюанси від необхідності ліжкомісць до економічної ефективності їх утримання громадами.

По-друге, мене найбільше цікавить доля сільських ФАПів, їх фінансування та існування, адже, по суті, фельдшер — це не лікар, і оснащення цих закладів бажає кращого. Чи виживуть вони під час реформи?

По-третє, вартий уваги і рівень фахівців у регіонах: старі професіонали відійшли і відходять, а найновіші уже можуть лікувати і через Інтернет. А є ще прошарок,і його не втаїш, хто отримав дипломи лікаря за гроші. Щоб не наводити приклад на Малині, скажу таке: із одного потоку випускників Чернівецького медвузу 17 знайшли роботу у Польщі, в той же час із потоку випускників Житомирського інституту медсестринаства лише шестеро узагалі знайшли роботу.

Крім того, не забуваймо про тісну паралель адміністративної та медичної реформи: створюються ОТГ, а хто фінансуватиме районні лікарні? Хто буде утримувач? Не поріжуть же, вибачте, приміщення на шматки порівну між усіма створеними ОТГ.

Та й, закінчуючи тему госпітальних округів, скажу, що враховували і фактор, щоб центр округу був у пункті, де місцеве відділення поліції і місцева прокуратура.

— Вибачте, але Малин, виходить, відноситься до госпітального округу Коростеня, а до поліції і прокуратури — Коростишева, як це поясните?

— Це маразм, який, я думаю, треба обговорити за круглим столом у Ігоря Гундича, певно, цей нюанс було упущено, але ні в якому разі його не можна замовчувати, а навпаки винести на публічне обговорення. Ваше запитання і свою пропозицію круглого столу з цього приводу передам губернатору.

Узагалі, наскільки я розумію, Малинський район непростий. Та ви й самі бачите, що тут не обходиться без боротьби заради контролю над надрами. Усі потужні добувні і переробні підприємства повинні мати «господаря». Та хіба ви самі не свідок створення в вашому районі купи мисливських клубів, і створювались вони, звісно, не заради полювання на зайців, а заради контролю території. Усе це треба осмислювати, аби втриматись і не зникнути після реформи.

Щодо ОТГ, це вже відірвана від області пуповина. Вважаю, багато з них самі не усвідомлюють, які отримали повноваження і можливості. Адже голова ОТГ — це окремий суб’єкт бюджетного кодексу, і він навіть обійшовши губернатора, може укладати вигідні для громади угоди і тощо.

Джерело: газета "Соборна площа"

Коментарі Facebook:

Читайте також:

Активний Малинчанин

Ініціативи

Останні новини

У Малині встановлюють та облаштовують Меморіальний...
Як малинчанам пропонують відзначити День незалежно...
Поблизу Малинського водосховища виявили труп чолов...
​У Житомирській області викрили суддю, адвоката та...
Житомирський суд покарав жінку, яка приховала дані...
​У Житомирській ОДА створили штаб при ускладненні...
​У Житомирській ОДА створили штаб при ускладненні...
Новий голова Житомирської ОДА розповів, що вчителю...
У селі Житомирської області бджоли покусали дітей,...
На трасі Київ – Чоп у Житомирській області юнак на...
Вода в Малинському морі позеленіла: пити можна, ку...
Житомирська область надолужила згаяне і вийшла в л...
Житомирська область надолужила згаяне і вийшла в л...
Хворих, які отруїлися на весільному банкеті у Жито...
​Коростенський суд узяв під варту іноземця, який «...
У Новограді-Волинському водій хабарем намагався ві...
​Після проведеного моніторингу влада Житомирської...
У Житомирі 12-річна дівчинка отримала травми на за...
Малинчан запрошують взяти участь у відкритті мемор...
Служба зайнятості запустила новий мобільний додато...
Пенсію тепер можна оформити без походів по кабінет...
Активісти Малина вкотре звернулися до міського гол...
​З початку року в ДТП у Житомирській області загин...
Малинчан запрошують на благодійний ярмарок для доп...
​Президент звільнив Панасюка та призначив нового н...
Поблизу Житомира майже чотири доби лежить переверн...
​Комісія Генштабу перевірить облік призовників у Ж...
Хулігана з Бердичева, який побив учасника АТО, взя...
Компанія молоді потрапила до лікарні після ДТП у п...
На Малинщині успішно пройшов фестиваль любителів р...
​У Коростені затримали іноземця, який викрав і вив...
​У Миколаєві затримали бердичівського «блогера», я...
​У Житомирській області знайшли рештки ще трьох со...
Допоможемо до 1 вересня зібрати канцтовари для мал...
У стравах, які подавали людям на поминальному обід...
​Членкиня виконкому Житомирської міськради стала г...
​УСБУ в Житомирській області, яким поки що керує В...
Допоможімо врятувати життя афганцю Миколі Наконечн...
​У Житомирській області судитимуть медиків, які у...
У кареті «швидкої» в Бердичеві померла жінка, яку...