Малин Інформ

Ліси Малинщини продовжують всихати

За результатами лісопатологічних обстежень за участю спеціалістів ДСЛП «Вінницялісозахист», Житомирського ОУЛМГ, ЖОКАП «Житомироблагроліс», рекомендовано до рубки додатково 43,8 га санітарних рубок суцільним та вибірковим способом та 30,2 га вибірковим способом. 

Про це повідомляє прес-служба Малинського лісгоспу АПК.

"За підсумками роботи підприємства, у перелік санітарно-оздоровчих заходів на 2018 рік визначено 757,4 га, які пропонуються для проведення в них вибіркових санітарних рубань, — йлеться у повідомленні. — Проведено за півріччя 281,3 га, — майже на 150 га більше, ніж у минулому році. Хоча варто зауважити, що «Сезон тиші», що раніше носив «рекомендаційний» характер і тривав у межах одного місяця, сьогодні законодавчо утвердився із чітко визначеними термінами — з 1 квітня до 15 червня. У цей час забороняється проводити в лісі санітарно-оздоровчі заходи. Разом із тим — це час вильоту і заселення, а відповідно — ураження нових, здорових дерев вершинним короїдом після зимівлі. У цей же період активно триває і процес його розмноження. З огляду на масштаби та інтенсивність всихання хвойних насаджень, науковці сьогодні переконують, що в таких осередках вибірковими рубками уже не обійтися. Це є недоцільним, малоефективним та фінансово затратним. Адже з часом у такі виділа доводиться повертатися — і знову забирати хворі дерева. Тож поки що альтернативи — суцільній рубці — немає. Саме це науковці визнають основним способом ліквідації вогнищ шкідників, запобігання розростанню осередків і утворення нових.

Підсумовуючи вищесказане, варто зауважити, що і вибіркові, і суцільні санітарні рубання — це два напрямки однієї роботи, де сьогодні сконцентровані усі виробничі потужності підприємства в боротьбі з хворобами та шкідниками лісу. Аби ліквідувати обсяги екологічного лиха, як сьогодні сміливо можна називати всихання хвойних, лісівники проводять санітарні рубки, в тому числі і в рахунок головного користування з надією на те, що масове всихання таки вдасться подолати". 

Слідкуйте за оновленнями на наших сторінках у Фейсбуці, Вконтакті, Однокласниках та Твіттері, а також підписуйтесь на наші канали у Youtube та в Telegram.

Читайте також:

Коментарі

Активний Малинчанин

Ініціативи

Загрузка...