Малин Інформ

Мініфін пояснив, як діятиме монетизація субсидій з 1 січня 2018 року


Житомир.info: Мініфін пояснив, як діятиме монетизація субсидій з 1 січня 2018 року

За ініціативи Міністерства фінансів 8 листопада Уряд схвалив рішення про запровадження в Україні монетизації субсидій з 1 січня 2018 року.

Відповідний проект постанови КМУ був розроблений Мінфіном, обговорений з усіма зацікавленими сторонами та підтриманий українськими і міжнародними експертами – інформує прес-служба міністерства.

Зазначається, що Мінфін розробив комплексний підхід до реформування системи розрахунків за субсидіями, який складатиметься з трьох етапів:

Монетизація розрахунків за субсидіями на рівні підприємств-надавачів послуг.

Підготовка системи до здійснення монетизації субсидій на рівні домогосподарств (створення необхідної інфраструктури, створення єдиного реєстру та бази даних субсидіантів та їх верифікація тощо).

Монетизація субсидій на рівні домогосподарств.

«Наразі Урядом прийнято рішення про запровадження першого етапу, який запроваджує з 1 січня 2018 року монетизацію субсидій на рівні надавачів послуг. Метою цих змін є перехід на прозорі та своєчасні розрахунки «живими» коштами за субсидіями між державою та виконавцями послуг», - йдеться у повідомленні.

Монетизація субсидій передбачає низку нововведень у розрахунках за субсидіями:

Розрахунок прямо з Казначейства без будь-яких протоколів;

Чіткі строки проведення розрахунків за субсидіями (до 24 числа);

Самостійний вибір виконавцями послуг постачальника енергоносіїв і розрахунок «живими» коштами від субсидій;

Прозоре нарахування субсидій за фактичні обсягом споживання послуг.

Житомир.info: Мініфін пояснив, як діятиме монетизація субсидій з 1 січня 2018 року

Прийняте рішення є першим і важливим кроком комплексного реформування всієї системи розрахунків за житлово-комунальні послуги. Такий підхід до реформування системи субсидій є вимогою наших зарубіжних партнерів — МВФ, Світового банку, ЄС та ЄБРР.

«Ми значно полегшуємо систему розрахунків для учасників процесу монетизації і забезпечуємо рівні умови для всіх учасників при розрахунку за фактично спожиті послуги у частині житлових субсидій. Це робить систему більш прозорою, виключає можливості ручного втручання в розрахунки за субсидіями та усуває будь-які зловживання по виплаті субсидій», - зазначив міністр фінансів Олександр Данилюк.

Як повідомляв Житомир.info, на позачерговому засіданні виконкому Житомирської міської ради 14 листопада планують розглянути питання розподілу 10 млн грн субвенції на виплату субсидій.

Житомир.info

Читайте також:

Коментарі

Активний Малинчанин

Ініціативи

Загрузка...