Малин Інформ

На Малинщині стартує операція "Первоцвіт — 2019"

З метою недопущення знищення рідкісних видів ранньоквітучих рослин занесених до Червоної книги України та їх збереження, Малинське відділення поліції ініціює проведення операції «Первоцвіт - 2019» з 30 квітня по 29 травня 2019 року.

Основним завданням операції є запобігання протиправному збиранню, продажу та вивезенню за межі України рідкісних видів рослин.

Цінні першоцвіти занесені до Червоної книги України і будь-який збір їх призводить до послаблення, а у деяких місцезростання до повного пригнічення насіннєвого поновлення.

Проте заборона та заходи ігноруються відкрито і нахабно. Дільці, які наживаються на знищенні рідкісних і зникаючих рослин, повинні, в першу чергу, зрозуміти, що добуваючи собі гроші, вони позбавляють своїх дітей і онуків можливості бачити цю красу в майбутньому.

Поліція закликає жителів м. Малин та Малинського району не продавати і не купувати ранньоквітучі рослини. Адже їх збір категорично заборонений!!!

Відповідальність за це правопорушення, нагадуємо, згідно ст. 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення знищення видів рослин, які занесені до Червоної книги України, тягне за собою накладання штрафу на громадян від 340 до 510 грн. з конфіскацією незаконно добутого, а на посадових осіб – від 510 до 850 грн. з конфіскацією. За незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України, тягне за собою накладання штрафу на громадян від 153 до 340 грн. Крім того, за кожну знищену червонокнижну ранньоквітучу рослину розмір компенсації за шкоду становить 1 мінімальну заробітну плату.

Малинське ВП

Слідкуйте за оновленнями на наших сторінках у Фейсбуці та Твіттері, а також підписуйтесь на наші канали у Youtube і в Telegram.

Читайте також:

Коментарі

Активний Малинчанин

Ініціативи

Загрузка...