Малин Інформ

Популізм, чи піклування про народ?

На сьогоднішній день українське суспільство дозріло до глобальних змін, доказом тому стала  революція Гідності. Але в той же час, частина українського суспільства втомилася від  брехні, популізму та політичного демагогства.

Популізм в політичному житті нашої держави досягнув небаченого рівня та став страшніший ніж корумповані чиновники.

Популярною темою для політичного піару на сьогодні є тарифна політика уряду. Що проводиться з метою досягнення енергетичної незалежності країни.

Риторику про дешеві енергоносії використовують всі кому не лінь. Навіть ті політичні сили, що свого часу штовхнули Україну в енергетичну залежність від “старшого” брата - Росії. Внаслідок чого наша держава втратила мільярди доларів, що благополучно осіли на кіпрських рахунках “борців”.

Сьогодні Україною прокотилася хвиля депутатських зверненнь та рішень місцевих рад про накладання мораторію на зростання тарифів  для населення. На перший погляд здавалося дійсно справа благородна і актуальна. І в той же час дуже зручна для набирання політичних балів.

Таким шляхом до влади йшов один з псевдолідерів Майдану, колишній прем”єр - міністр - Арсеній Яценюк. Який полюбляв, сидячи в студії Шустер LIVE, роповідати про дешевий український газ по 70 доларів для населення, всіляко критикуючи тодішню владу. Про, що благополучно забув ставши керманичем “підробного” уряду “реформаторів”.

Десь з такої позиції і варто розглядати і рішення ряду місцевих рад про накладання мораторію на підвищення ціни на тепло Дану клоунаду підтримала і наша міськрада на минулій сесії.  Слід відмітити, що суть даного мораторію має полягати в тому, що при підвищенні тарифів від постачальників (приміром Житомироблгаз)  його різницю між старою та новою ціною,  - компенсує міський бюджет. Не важко зрозуміти, що подібні рішення є просто нереалістичним піаром на болючому питанні кожного жителя нашого міста. Для прикладу Київрада прийняла рішення не підвищувати тариф до 1 жовтня в той час коли опалювальний сезон з 15 жовтня.

Які загрози несуть подібні рішення для нашого міста любязно погодився пояснити заступник керівника ТОВ “Малин Енергоінвест” - Микола Поліновський.  

Рішення такого плану він вважає недієвими та популістичними. Якщо місцева влада дійсно так хоче допомогти населенню, то вона може і без мораторіїв компенсовувати частку за спрожиті енергоносії, варто лиш прийняти рішення. Але “мораторій” - звучить солідніше. Та метою наших очільників  є лиш сприяти збагаченню комерційних струтур  як облгаз. Що в свою чергу є власністю олігархів. А між тим,близько 80 відсотків комунікацій Малина потребують повної заміни, адже практично знаходяться в аварійному стані. Якщо  в Коростені вдалося це зробити, то в Малині така можливість з”явиться не скоро. На це в бюджеті немає коштів. Та шукати виходу ніхто не спішить і не шукає державні програми, які б могли це забезпечить.

Ситуація дійсно плачевна. Один порив мережі обходиться порядком від 20 до 30 тисяч гривень. Ці витрати не закладені в тариф для населення. Тому потрібно шукати гроші на ремонт, на зарплату простим робітникам. В той час як облгази збільшують свої прибутки як на дріжжях, продаючи газ за ціною вищою, ніж той самий НАК Нафтогаз.

Микола Леонідович стверджує, що якби влада дійсно була зацікавлена в підтримці населення, то мала б  ініціювати зустрічі з постачальниками енергоресурсів, де б підписали двосторонню угоду про стримання росту тарифів, а дані дії є лиш декларативними та до реальності відношення не мають.

В той час коли обленерго збагачується на звичайній спекуляції енергоносіїв, не виробляючи продукції, а лише займаючись  “купи-продай”, комунальна сфера загинається під  “борговими ямами” та не розвивається.  І  звісно фасади в садочках по 4 мільйони теж потрібно робить, але першочерговою проблемою малинчан є  чиста вода в кранах та взагалі її присутність. Це питання не турбує нашу владу. Та чи довго ще ми зможемо латати наші труби?

Так дійсно. Проблема не в черговому підвищенню тарифів, а провальній економічні політиці, корупції, лобіюванні інтересів газових олігархів та тіньових оборудках з газом. Виникає відчуття що наші  депутати лобіюють  інтереси обленерго з надприбутками, а не своїх виборців, які віддали їм свої голоси.

Політикам потрібно перестати займатися популізмом та піаром. досить боротися за “дешевий” газ. Народні обранці повинні вести боротьбу за високі зарплати не тільки собі, а і простим людям. Домагатися виведення економіки з тіні та легалізовувати робочі місця тим самим наповнюючи бюджет. Забути про ігри з “дешевим” газом та докладати зусиль для того, щоб модернізовувати котельні, сприяти втіленню енергозберігаючих програм та шукати альтернативні види палива, автоматизувати систему управління і таким чином за три - чотири роки на 50 % зменшити споживання власної енергії та позбутися газової залежності. Та, на жаль, у влади інші плани. Набити кармани та відпочивати останок життя на курортах, які нам, українцям, навіть не сняться.

Олексій Семенів, голова БО "БФ "Волонтер 2015"

 

Читайте також:

Коментарі

Активний Малинчанин

Ініціативи

Загрузка...