Малин Інформ

Порошенко підписав "антирейдерський" закон

Порошенко підписав "антирейдерський" закон

Президент України Петро Порошенко підписав закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності".

Про це йдеться в повідомленні прес-служби глави держави.

Законом вносяться зміни до низки нормативних актів, якими передбачається забезпечення захисту прав власності, економічних інтересів громадян та інвесторів, а також зменшення ризиків незаконного заволодіння майном.

"Документом передбачено комплексний підхід до вдосконалення системи державної реєстрації прав на нерухоме майно", - наголошується в повідомленні.

Як повідомлялося, 6 жовтня Верховна Рада прийняла закон, яким посилила правила ведення Держреєстру прав на нерухоме майно та їх обтяження і Держреєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, а також відповідальність за спроби незаконної реєстрації.

Закон, зокрема, передбачає обов'язкове нотаріальне засвідчення справжності підписів засновника (учасника) або уповноваженої ними особи на установчому документі, передавальному акті і розподільчому балансі юридичної особи, заяві про вихід з товариства, які подаються для державної реєстрації змін про юридичну особу.

Також документ передбачає норму про те, що електронний цифровий підпис буде надаватися виключно в умовах особистої присутності підписантів.

Крім того до Кримінального кодексу України внесено норму про кримінальну відповідальність за підробку документів, що подаються для проведення державної реєстрації.

Зміни також спрямовані на удосконалення системи державної реєстрації прав на нерухоме майно. Зокрема, передбачається обов'язкове невідкладне повідомлення державним реєстраторам власника об'єкта нерухомого майна, щодо якого подано заяву про проведення відповідних реєстраційних дій.

Вводиться також обов'язкова реєстрація заяви власника об'єкта нерухомого майна про заборону проведення реєстраційних дій у Державному реєстрі прав. Згідно з документом, відновлення реєстраційних дій можливо лише за рішенням суду, яке вступило в законну силу, або заяви власника.

Закон також пропонує надати право Міністерству юстиції України здійснювати моніторинг реєстраційних дій в Єдиному державному реєстрі прав на нерухоме майно.

Крім того, передбачається обов'язкове використання державними реєстраторами відомостей Державного земельного кадастру і реєстру документів, які дають право на виконання підготовчих і будівельних робіт.

Документ збільшив з 30 до 60 днів термін оскарження рішень, дій чи бездіяльності державного реєстратора.

Закон також передбачає обов'язкове надання в паперовому вигляді витягу з Державного реєстру прав.

В цілому документ вносить правки до законів "Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяження", "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань", "Про нотаріат", до Кримінального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, "Про електронний цифровий підпис", які спрямовані на протидію рейдерству.

Джерело: http://biz.censor.net.ua/

Читайте також:

Коментарі

Активний Малинчанин

Ініціативи

Загрузка...