Малин Інформ

Рейтинги партій за 10 днів до виборів: п’ятірка лідерів та можливі зміни

6446f03e1c367b8c94486a2f13e10c79_preview_w440_h290.jpg

Згідно з результатами опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» протягом 6-10 липня 2019 року, лідер виборчих перегонів залишається незмінним, прохідний бар’єр у 5% долають п’ять партій.

Результати опитування оприлюднили на сайті «Рейтингу» 11 липня.

Лідером електоральних симпатій серед політичних сил є партія «Слуга народу», яку готові підтримати 47% тих, хто має намір голосувати і визначився з симпатіями. Також, наразі, долають прохідний бар’єр партія «Опозиційна платформа – За життя» (11,6%), партія «Європейська Солідарність» (8,2%), партія «Голос» (6,6%) та «Батьківщина» (6,4%). Партію «Сила і честь» готові підтримати 3,6%, «Опозиційний блок» – 3,2%, партію «Українська стратегія Гройсмана» – 2,8%, Радикальну партію – 2,5%, партію ВО «Свобода» – 2,1%. Рейтинг інших політичних сил – менше 2%.

5d270396abb31_original_w859_h569.jpg

Рівень довіри до Володимира Зеленського становить 65% (не довіряють 27%). Серед лідерів політичних сил відносно вищим рівнем довіри користуються Святослав Вакарчук (25%), Дмитро Разумков (24%), Анатолій Гриценко (23%), Юлія Тимошенко (22%), Юрій Бойко (22%), Володимир Гройсман (20%) та Ігор Смешко (20%). Найменше довіряють респонденти Петру Порошенку (14%) та Віктору Медведчуку (12%). На Заході країни найвищий рівень довіри мають Зеленський і Вакарчук, у Центрі – Зеленський, Гриценко, Тимошенко, Смешко і Гройсман. На Півдні – Зеленський і Бойко, на Сході – Зеленський, Бойко, Разумков і Медведчук.

5d2703a492aac_original_w859_h569.jpg

Про опитування. Аудиторія: населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%. Терміни проведення дослідження: 6-10 липня 2019 р.

Водночас 9 липня результати всеукраїнське опитування громадської думки, яке проводилося з 25 червня по 7 липня 2019 року, оприлюднив Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).

Серед усіх респондентів, які точно або скоріше збираються голосувати, відповіді розподілилися таким чином: 37,8% проголосували б за партію «Слуга народу», 11% – за партію «Опозиційна платформа – «За Життя», 7,2% – за партію «Європейська Солідарність», 4,8% – за партію «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», 3,4% – за партію «Голос», 3,2% – за партію «Сила і Честь».

5d2702d83ab9f_original_w859_h569.jpg

Якщо розрахувати відсотки по відношенню до тих, хто визначився (власне, саме ці показники найближчі до можливих результатів виборів), то отримаємо результати, відповідно до яких зараз пройти до парламенту найбільші шанси мають 6 партій: 48,5% проголосували б за партію «Слуга народу»,14,1% – за партію «Опозиційна платформа – «За Життя»,9,2% – за партію «Європейська Солідарність»,6,2% – за партію «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», 4,4% – за партію «Голос»,4,1% – за партію «Сила і Честь».

5d2702eb4eb3c_original_w859_h569.jpg

Про опитування. Методом особистого інтерв'ю опитано 2004 респонденти, що мешкають у 129 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 3-х ступеневою стохастичною вибіркою з квотним відбором на останньому ступені, що репрезентативна для населення України віком від 18 років. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн–ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5%.

Про те, що до парламенту можуть потрапити шість партій, говорить Соціологічна агенція Fama, яка досліджувала структуру електорального поля в період з 29 червня по 6 липня 2019 року.

На момент опитування найбільшу прихильність виборців демонструє партія Слуга Народу. Її показник моделювання електорального вибору у момент опитування становить 41,8%. Другу позицію займає Опозиційна Платформа - За життя (11,5%). Далі у рейтингу свої позиції зайняли Батьківщина (9,1%), Голос (7,5%), Європейська Солідарність (6,8%), Сила і честь (5,0%).

5d270404872b4_original_w859_h569.jpg

У структурі рейтингу кожної з партій виділено «ядро», «резерв», «потенціал». Ядро рейтингу – мінімальний розмір рейтингу партії чи кандидата, тобто частка виборців, які цілком визначені у своєму виборі і не розглядають альтернатив при ідентифікації своєї електоральної прихильності. Резерв рейтингу – показник електоральної прихильності виборців до партії чи кандидата, який формується із виборів різної міри визначеності респондентів, які, не розглядаючи альтернатив, обирають того чи іншого кандидата. Потенціал рейтингу – максимальний можливий розмір рейтингу партії чи кандидата в даний момент часу, тобто частка виборців, які гіпотетично готові голосувати за вказану політичну силу чи кандидата.

Про опитування. Дослідження проводилося методом face to face інтерв’ю з 29 червня по 6 липня 2019 року Соціологічною агенцією Fama. Загалом було опитано 2000 українців, віком від 18 років. Опитування проводилося на всій території України, окрім непідконтрольних українській владі районів Донецької, Луганської областей та АР Крим. Застосовувалася багатоступенева пропорційна стратифікаційна вибірка з квотою на останньому щаблі. Теоретична похибка репрезентативності вибірки з довірчою ймовірністю 0,954 не перевищує 2,3% для показників близьких до 50%, не перевищує 2,0% для показників близьких до 25% або 75%, не перевищує 1,4% для показників близьких до 10% або 90%, не перевищує 1,0% для показників близьких до 5% або 95%, не перевищує 0,5% для показників близьких до 1% або 99%.

Як повідомляв Житомир.info, за результатами опитування соціологічної групи «Рейтинг», проведеного 29 червня – 3 липня 2019 року, партія «Слуга народу» готові підтримати 42.3%, «Опозиційна платформа – За життя» - 13.4%, партію «Європейська Солідарність» - 8.3%, партію «Голос» - 7.2%, ВО «Батьківщина» - 7.2%.

Коментарі Facebook:

Читайте також:

Активний Малинчанин

Ініціативи

Останні новини

З 15 липня у водоймах Житомирської області заборон...
Малинчанка перемогла в обласному конкурсі малюнку...
У Малині з'явилося ще два тренажерні комплекс...
У Малині вночі невідомі розклеювали "чорнуху...
У Малині C14 закликають не голосувати за "кол...
Малинські поліцейські встановили особу загиблої у...
У Житомирській області відкрили 9 кримінальних про...
Павло Дзюблик запрошує малинчан на вечір кіно під...
Команда Малинського відділення поліції "Динам...
В Малині відбувся ярмарок військових вакансій
Про якість харчових продуктів в населених пунктах...
Небо й адреналін: перші стрибки житомирських десан...
​Поліція встановлює особу загиблої пасажирки ВАЗу,...
Поблизу Житомира патрульні зупинили водія за поруш...
Допоможіть встановити особу жінки, яка загинула у...
У Малині стартує школа волонтерства
Воїни Житомирщини, які захищали Україну від російс...
Малинське відділення поліції розшукує шахрая
​За пів року аудитори ДФС у Житомирській області у...
Кандидатку від «Слуги народу» застукали за поцілун...
Павло Дзюблик запрошує на благодійне свято "М...
Пенсіонер з Малинського району перерахував шахраєв...
Гурт «Друга Ріка» виступив з концертом на підтримк...
Фестивалі у Житомирській області як місце для пере...
Фестивалі у Житомирській області як місце для пере...
Фестивалі у Житомирській області як місце для пере...
Фестивалі у Житомирській області як місце для пере...
Фестивалі у Житомирській області як місце для пере...
Фестивалі у Житомирській області як місце для пере...
Фестивалі у Житомирській області як місце для пере...
Фестивалі у Житомирській області як місце для пере...
Фестивалі у Житомирській області як місце для пере...
Фестивалі у Житомирській області як місце для пере...
Поліція продовжує обходити городи жителів Житомирс...
За вихідні у Житомирській області сталося три ДТП...
Малин знову відвідали міжнародні спостерігачі
У Малинському районі побили дівчину
На інформування жителів Житомирської області про п...
У 5 громадах Житомирської області людей з інвалідн...
У Житомирі обрали 35 представників громадської рад...