Малин Інформ

Тарифний геноцид у Малині триває. Вода — 50 гривень?

Не виключено, що незабаром малинчани знову потерпатимуть від антинародного підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення, а місто вкотре може опинитися під загрозою виникнення надзвичайної ситуації.

ТОВ «Малин Енергоінвест» отримало лист від Банкнотно-монетного двору Національного банку, в якому йдеться, що за результатами аналізу витрат собівартості послуг з приймання та очистки стічних вод, ціна за послуги з приймання та очистки стічних вод для усіх абонентів буде встановлена на рівні 15,81 грн./м3. Зважаючи на це, тариф водопостачання та водовідведення для населення Малина може сягнути щонайменше 35 гривень за кубометр, тоді як для організацій та підприємств — майже 50 гривень.

Як відомо, саме на очисних Фабрики банкнотного паперу відбувається прийом каналізаційних відходів від усього міста. І не зважаючи на минулорічну судову тяганину із «Енергоінвестом», не враховуючи нинішній соціально-економічний стан в державі, жителів Малина, а керуючись лише прорахунками незбитковості, столичні посадовці вкотре заявляють, що вартість очистки стоків вони таки мають намір підняти.

— Щороку, якщо вартість споживання електроенергії і заробітна плата зростають на 7-8 відсотків, то БМД НБУ піднімає свій загальний тариф на всі 50 відсотків. Так, діюча ціна 8,16, а стане 15,81 грн./1м³ — це зростання на 93 відсотки, — коментує ситуацію директор ТОВ «Малин Енергоінвест» Микола Корнійчук. — З їхнього боку ніяких поступок. Зараз нам знову потрібно шукати 1,5 мільйона гривень, щоб закрити «їхнє задоволення». А де їх взяти? Ми не зможемо покрити такі витрати. На людей покласти ці витрати теж не вихід, скільки ж той тариф можна піднімати…

«Енергоінвест» і без цього нині у скрутному становищі. Через заборгованість населення за спожиті послуги, які надає ТОВ (загальна сума на сьогодні — майже сім мільйонів гривень), підприємству нічим ні податки заплатити, ні за газ розрахуватися, навіть за пальним, кажуть, їдуть із простягнутою рукою.

— На жаль, там такого не розуміють. Так і відповіли в листі: «Планова собівартість на 2018 рік — 15,81 гривні за очищення куба стоків, тому інші варіанти не розглядаються». І крапка, — продовжує Микола Анатолійович. — Якби ж хоч стала ціна була, то можна було б скоригувати тариф, частину компенсовувати із бюджету. Також пропонував міському голові, можливо припинити місту подавати стоки на очисні та використовувати свої карти приймання стічних вод. Для цього, звісно, треба шукати шляхи фінансування. До прикладу, брати участь у державних програмах, щоб відремонтувати свої очисні. Інакше цей шантаж з боку компанії-монополіста ніколи не закінчиться, принаймні на нашу користь…

Очікувано, що за надання послуг без договору БМД НБУ знову позиватиметься до суду й вимагатиме від ТОВ «Малин Енергоінвест» штрафних санкцій. Крім того, уже за відомим нам сценарієм, погрожуватиме односторонньо припинити забір каналізаційних  стоків міста  на очисні споруди банкнотки. Не важко спрогнозувати, до чого це призведе: зупиняться усі каналізаційно-насосні станції у місті, буде припинено не лише водовідведення, а й водопостачання. Малин фактично залишиться без централізованого водопостачання, через що неминучі погіршення санітарно-епідеміологічного стану, екологічна загроза і соціальна напруга в місті.

Міськрада планує переговори з представниками БМД НБУ (на жаль, місцеве керівництво Фабрики НБУ не впливає на ці процеси). Тим часом директор ТОВ «Малин Енергоінвест» наголошує на проведенні громадських слухань, аби люди розповіли, чи хочуть такого підвищення люди, чи готові вони платити такі гроші.

— Якщо не збиратимуть усіх за круглий стіл переговорів, то самі зберемо, — підсумовує Микола Корнійчук. — Інакше людського терпіння вистачить ненадовго, і громадяни знайдуть альтернативу у боротьбі зі свавіллям керівництва Нацбанку. Доведеться й справді пікети під банкноткою влаштовувати, дорогу перекривати, вимагаючи припинити цей тарифний геноцид.

Читайте також: Ремонт під’їзду за власні кошти. Коли управитель дійде до вашого будинку?

Слідкуйте за оновленнями на наших сторінках у Фейсбуці, Вконтакті, Однокласниках та Твіттері, а також підписуйтесь на наші канали у Youtube та в Telegram.

Читайте також:

Коментарі

Активний Малинчанин

Ініціативи

Загрузка...