Малин Інформ

Терапевтичне відділення № 2 в Чоповицькій ОТГ очікує закриття?

Минулої п’ятниці відбулася чергова сесія Малинської міської ради. І, треба сказати, була доволі «гарячою», оскільки в залі велися запеклі дискусії, зокрема і щодо питання закриття терапевтичного відділення № 2 у Чоповицький ОТГ.

Голова Малинської РДА та депутат Малинської міськради Дмитрій Кисельчук висловив прохання розглянути питання «Про внесення змін до структури Малинського міськрайонного медичного об’єднання», яке було прийняте 21 грудня минулого року і згідно з яким передбачається закриття терапевтичного відділення у Чоповичах. Згідно з пунктом 2.1. відділення має припинити діяльність до 1 квітня. Дмитрій Кисельчук вніс пропозицію припинити діяльність до 1 червня.

Щодо цього питання виступив голова Чоповицької ОТГ Михайло Філоненко. Він зазначив, що терапевтичне відділення відноситься до вторинної ланки надання медичної послуги і воно є структурним підрозділом Малинського міськрайонного терапевтичного об’єднання, тому управлінські дії по ньому приймає місто. На його думку, це рішення було прийнято поспішно, без обговорення громади. Він також зазначив, що на Чоповицьку територіальну громаду так само надходить медична субвенція на медичні послуги вторинного рівня. В цьому році вона надійшла в обсязі 3 мільйони 160 тисяч гривень. Оскільки у громаді немає вторинної ланки медицини, вона передається у міський бюджет.

— Окремо, як визначено сьогодні законодавством, комунальні послуги ми відшкодовуємо з власного бюджету — зазначив Михайло Філоненко. — Тому в цьому році було направлено на відшкодування комунальних послуг в загальному по вторинному рівню (це і Малинська райлікарня, враховуючи терапевтичне відділення, що знаходиться у нас) 658 тисяч гривень. Немає підстав говорити, що ми не надаємо всі необхідні кошти на утримання. Тому я просив би вас повернутися до розгляду цього питання і все ж відмінити його, вивчити досконало і лише потім приймати остаточне рішення.

В декількох словах скажу про цифри. У засобах масової інформації написано, що на утримання терапевтичного відділення № 2 потрібно 3,1 мільйона. Це не є правда. Сьогодні взяв касові видатки терапевтичного відділення № 2 за 2018 рік. Вони становлять 1 мільйон 688 тисяч без комунальних послуг. 390 тисяч ми надали зі свого бюджету на комунальні послуги. Тобто, загальна цифра на утримання складає 1 мільйон 298. Минулого року ми передали субвенцію в розмірі трьох мільйонів гривень. Я запевняю вас, шановні депутати, з міського бюджету додатково не виділяються кошти і не йдуть на утримання даного відділення. В повному обсязі всі цифри ми відшкодовуємо. І так само надаємо субвенцію, що надходить з держави.

— Тобто та заборгованість по заробітній платі ви з бюджету громади готові погасити? — запитав Дмитрій Кисельчук.

— Так в цьому році при формуванні бюджету Чоповицької селищної ради, ми звернулися до МРТМО, щоб вони надали нам цифри потреб на 2019 рік. У цьому році підішли до формування цього бюджету по іншому і розділили: 60 відсотків — це міське населення, 30 відсотків — районне, Чоповицька громада — 10 відсотків. Від цього нам надали потребу 658 тисяч — енергоносії  і, згідно з цього розрахунку, недостатність по нашій державній субвенції до кінця року 590 тисяч, — зазначив голова Чоповицької громади і додав, що якщо цифри будуть обґрунтованими, громада готова додатково виділяти кошти на утримання відділення.

— Але, якщо буде в пояснювальній записці написано, що планується закуповувати солярку по 34 гривні, звісно, на такі відшкодування я не погоджуся, — продовжив Михайло Філоненко. — Ми на свою освіту по тендеру закупили дизельне пальне по 24 гривні. Якщо виставляти потребу по 34 гривні, то жодного бюджету не вистачить — ні нашого, ні вашого. Тому я хотів би в деталях розібратися у формуванні того бюджету… І звернути увагу на цифри. Вони тут дуже і дуже завищені.

Він також навів приклад сусідніх громад.

— Сьогодні хорошівська районна лікарня утримує терапевтичне відділення в Іршанській ОТГ і в Новоборівській ОТГ. Окрім державної субвенції Іршанська ОТГ (це офіційна інформація) надала додатково 430 тисяч гривень з усім, в тому числі враховуючи енергоносії, Новоборівська — менше 300 тисяч.

Свою репліку сказав і міський голова Малина Олексій Шостак:

— Ми в минулому році витратили 200 тисяч на операційний блок, 600 тисяч — на приймальне відділення, місто витратило 500 тисяч на морг, не говорю за те медобладнання, яке ми купували. Де участь ОТГ й району?

— Я зараз скажу, де наша участь. Коли забивається на рентгенплівку 200 тисяч гривень на рік, то скажіть, будь ласка, хто з присутніх безкоштовно зробив рентген? Якщо забивається на продукти харчування 380 тисяч, і ми довозимо все; на відрядження 150 тисяч тощо. 640 тисяч на первинну медичну допомогу… Оце, мабуть, тут ці кошти. Мені хотілося б також дізнатися, якщо з нашої субвенції, яка йде на громаду, виділяються гроші, наприклад, на рентген плівку, то чому жоден житель громади не зробив безкоштовно рентген? Тут є над чим попрацювати, — зазначив Михайло Миколайович.

Аби не переказувати всі гострі репліки, які звучали щодо цього питання, зазначимо, що депутати прийняли рішення пересунути дату закриття терапевтичного відділення № 2 з 1 квітня до 1 червня, створити робочу групу, які опрацьовуватиме обсяг додаткового фінансування. Робочій групі, у свою чергу, до 1 березня потрібно визначитися по обсягу додаткової субвенції Чоповицької ОТГ на утримання терапевтичного відділення.

Отож, чи функціонуватиме терапевтичне відділення в Чоповицькій громаді чи вже цього року на нього чекає закриття? І чи не залишаться жителі громади в разі його закриття без належного медичного забезпечення? Питання поки залишаються відкритим.

P.S. Ще одна запекла дискусія виникла між головою ОСББ «Дружня оселя» Олесею Рудницькою, Олексієм Шостаком та деякими депутатами. В чому полягала суперечка і чи вдалося її розв’язати — дивіться на відео (з 51:30).

Слідкуйте за оновленнями на наших сторінках у Фейсбуці та Твіттері, а також підписуйтесь на наші канали у Youtube і в Telegram.

Коментарі Facebook:

Читайте також:

Активний Малинчанин

Ініціативи

Останні новини

З 15 липня у водоймах Житомирської області заборон...
Малинчанка перемогла в обласному конкурсі малюнку...
У Малині з'явилося ще два тренажерні комплекс...
У Малині вночі невідомі розклеювали "чорнуху...
У Малині C14 закликають не голосувати за "кол...
Малинські поліцейські встановили особу загиблої у...
У Житомирській області відкрили 9 кримінальних про...
Павло Дзюблик запрошує малинчан на вечір кіно під...
Команда Малинського відділення поліції "Динам...
В Малині відбувся ярмарок військових вакансій
Про якість харчових продуктів в населених пунктах...
Небо й адреналін: перші стрибки житомирських десан...
​Поліція встановлює особу загиблої пасажирки ВАЗу,...
Поблизу Житомира патрульні зупинили водія за поруш...
Допоможіть встановити особу жінки, яка загинула у...
У Малині стартує школа волонтерства
Воїни Житомирщини, які захищали Україну від російс...
Малинське відділення поліції розшукує шахрая
​За пів року аудитори ДФС у Житомирській області у...
Кандидатку від «Слуги народу» застукали за поцілун...
Павло Дзюблик запрошує на благодійне свято "М...
Пенсіонер з Малинського району перерахував шахраєв...
Гурт «Друга Ріка» виступив з концертом на підтримк...
Фестивалі у Житомирській області як місце для пере...
Фестивалі у Житомирській області як місце для пере...
Фестивалі у Житомирській області як місце для пере...
Фестивалі у Житомирській області як місце для пере...
Фестивалі у Житомирській області як місце для пере...
Фестивалі у Житомирській області як місце для пере...
Фестивалі у Житомирській області як місце для пере...
Фестивалі у Житомирській області як місце для пере...
Фестивалі у Житомирській області як місце для пере...
Фестивалі у Житомирській області як місце для пере...
Поліція продовжує обходити городи жителів Житомирс...
За вихідні у Житомирській області сталося три ДТП...
Малин знову відвідали міжнародні спостерігачі
У Малинському районі побили дівчину
На інформування жителів Житомирської області про п...
У 5 громадах Житомирської області людей з інвалідн...
У Житомирі обрали 35 представників громадської рад...