Малин Інформ

У малинських медиків викликає стурбованість низькі темпи підписання декларацій

6 травня відбулася нарада за участю в.о. головного лікаря Олександра Андрійцева, його заступника Олени Раєць, завідуючих АЗПСМ№ 1, АЗПСМ № 2 та інформаційно-аналітичного центру.

Основні питання, що виносилося на розгляд - аналіз виконання фінансового плану та підписання декларацій.

Основну стурбованість у членів наради викликають низькі темпи підписання декларацій.

Станом на 06.05.2019 року 31250 жителів міста та району вже підписали декларації із сімейними лікарями та педіатрами. А 8821 чоловік деклараціями ще неохоплено.

Чому виникає стурбованість? НСЗУ до 1 липня 2019 року повинна була оплачувати так званий "червоний список". З 1 квітня такі виплати взагалі відмінили. Це певною мірою може призвести до виникнення фінансового дифіциту КНП.

Тому на нараді вирішено, що основний шлях упередження можливих фінансових втрачань - 100% підписання декларацій із пацієнтами. Відповідно всі медичні працівники повинні активно включитися до цієї роботи.

То ж сьогодні ми ще раз звертаємося до малинчан та жителів району! Поспішайте підписувати декларації! Адже ті пацієнти, які не обрали свого сімейного лікаря і не підписали з ним декларації, безкоштовно у медзакладах не отримуватимуть послуги, окрім невідкладної допомоги.

З досвіду редакції Малин Інформ можна додати, що через низку причини частина жителів Малина та району проігнорувала процес підписання декларацій з Малинським МРЦПМСД (Малинський міськрайонний центр первинної медико-санітарної допомоги). Через так звану "медичну війну" з Чоповицьким ОТГ частина жителів прилеглих сільськіх рад таких як Скуратівська та Владівська та ряд інших підписали декларації з сімейними лікарями з Чопович. 

Інша частина, зокрема це населення сіл Луківської сільської ради,  пішли шукати себе в Іршанську. 

І звісно свою долю декларацій взяли лікарі приватники які активно працювали в цьому напрямку. Як повідомила головний лікар медичного центру "Пролісок", що наданий момент з сімейним лікарем підписано близько 500 декларацій. 

З вищевказаного можна спокійно прослідкувати, як діє головний принцип реформи — "гроші ідуть за пацієнтом". Якщо хтось з лікарів не допрацьовує пацієнт шукає інший варіант. Відсутність декларацій це і відсутність гідного грошового забезпечення для медичних працівників.

 

Читайте також:

Коментарі

Активний Малинчанин

Ініціативи

Загрузка...