Малин Інформ

У парламенті зареєстровано законопроект, який надає право ОТГ розпоряджатися землями за межами населених пунктів

18 вересня у Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління земельними ресурсами в межах території об'єднаних територіальних громад № 7118.

Проект №7118 поданий Кабінетом Міністрів. Нагадаємо, законопроект,  схвалений на засіданні Уряду 6 вересня, був підготовлений Мінрегіоном на основі розробленого Асоціацією міст України в рамках Проекту ПУЛЬС законопроекту (читати більше).

Законопроект передбачає розширення повноважень органів місцевого самоврядування у галузі земельних відносин, наділення сільських, селищних, міських рад ОТГ повноваженнями розпоряджатися землями державної власності в межах території відповідних територіальних громад.

Це є першим кроком до забезпечення повсюдності місцевого самоврядування -ОТГ зможуть розпоряджатися землями на своїй території як у межах, так і за межами населених пунктів. Законопроектом запроваджується термін «територія територіальної громади». Фінансова спроможність ОТГ збільшиться завдяки можливості отримання плати за землю. Прийняття закону надасть можливість ОТГ розробляти проекти розвитку території та містобудівну документацію. Також розширяться можливості здійснення громадського контролю за рішеннями органів місцевого самоврядування.

Асоціація міст України підтримує прийняття законопроекту № 7118 і висловлює сподівання на його найскоріший розгляд у сесійній залі Верховної Ради України!

Джерело: auc.org.ua

Слідкуйте за оновленнями на наших сторінках у Фейсбуці, Вконтакті, Однокласниках та Твіттері, а також підписуйтесь на наші канали у Youtube та в Telegram.

Читайте також:

Коментарі

Активний Малинчанин

Ініціативи

Загрузка...