Малин Інформ

Водойма з чистою водою або кар’єр. Чи вдасться малинчанам відстояти «калюжу»?

«Калюжа», штучна водойма, утворена на місці колишнього кар’єру, багато років улюбленим місцем відпочинку малинчан. І не лише. Це місце облюбували дайвери зі столиці та інших міст України. Однак «облюбували» його не лише відпочивальники і драйвери, але й компанія, яка хоче видобувати на цьому місці граніт. І їхні наміри досить серйозні: цими днями вже почалася викачка води. Завдяки небайдужим містянам та активістам викачку води вдалося призупинити. Однак боротьба за «калюжу» все ще триває.

Наразі ж існує дві позиції щодо цього питання: місцевих мешканців та представників компанії. Останні стверджують, що видобуток граніту призведе до створення нових робочих місць та притягненням інвестицій у місто. Однак, як справедливо стверджує громадська активістка, помічниця нардепа Павла Дзюблика Ольга Гура «покажіть мені хоч одне село в Малинському районі, де видобувають граніт, і життя якого стало суттєво кращим у порівнянні з іншими. Може я просто не добачаю?  Питання передусім до тих жителів району, чиї села вже "ощасливлені" видобувними кар’єрами. Поділіться враженнями, чи варті робочі місця тих екологічних та інших проблем, які приходять разом з кар’єрами? Чи є вода у криницях, чи не заважає гранітний пил, чи не руйнують будинки вибухи і таке інше?»

Дійсно, створення кар’єру, окрім того, що зникне улюблене місце відпочинку малинчан, може призвести до непередбачуваних наслідків, як от зникнення води в криницях, чи пошкодження будівель і залізниці, яка знаходиться поряд. Невже представники компанії (яка за деякою інформацією належить Віктору Медведчуку) не подумали про це?

До речі, «Малин Інформ» піднімав цю проблему ще рік тому, коли підприємство висловило серйозні наміри знову видобувати на цьому місці граніт, відкачавши воду. І схоже тепер воно прямо і зайнялося цим.

Читайте також: «Калюжі» й підводному музею у Малині більше не бути?

А поки малинчани продовжують боротися за «калюжу». Цими днями у Фейсбуці стартував флешмоб на захист цього місця. Але, підозрюємо, боротьба буде тривалою…

До речі, чому ж саме тепер розпочалися роботи на "калюжі"? Бо 2 січня цього року набуло сили відповідне рішення Господарського суду Житомирської області.

"Виявляється "БМ Граніт-У" півтора року боролося «за своє» в судах. Понад 50 документів у судовому реєстрі. І при цьому здивовані обличчя деяких чиновників...", — пише "ІнфоМалин".

Номер судової справи 906/679/17 шукати ТУТ

Взято з групи "Малинчани"

Слідкуйте за оновленнями на наших сторінках у Фейсбуці та Твіттері, а також підписуйтесь на наші канали у Youtube і в Telegram.

Читайте також:

Коментарі

Активний Малинчанин

Ініціативи

Загрузка...