Малин Інформ

За вирубкою лісу стежитимемо онлайн..?

Кабмін ухвалив нову редакцію Санітарних правил у лісах України. У постанові  враховано більшість пропозицій та зауважень, які були внесені Мінприроди. Передбачається, що нові Санітарні правила у лісах дозволять відстежувати вирубки дерев онлайн.

Не так давно Мінприроди ініціювало створення міжвідомчої робочої групи з розробки нових Санітарних правил, до якої увійшли представники зацікавлених органів центральної виконавчої влади, наукових установ, громадських екологічних організацій а  міжнародні експерти. І Уряд таки прийняв відповідне рішення, яке, переконаний міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, нарешті пришвидшить кроки держави до впорядкування проблем з вирубкою лісу.

Зокрема, Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 26.10.2016 №756 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 27 липня 1995 р. №555 і від 12 травня 2007 р. №724». Текст зазначеної постанови розміщений на офіційному веб-сайті Кабміну та в періодичних виданнях нормативно-правових актів України.

Відтепер, згідно документа, лісгоспи не мають права приймати жодного рішення щодо проведення рубок, не поінформувавши про це громадськість. Інформацію про планування, обґрунтування, а також обсяги санітарних рубок оприлюднюватимуть безпосередньо на офіційних сайтах відомств, яким підпорядковані ліси, та органів місцевого самоврядування. Тож, маючи доступ до мережі Інтернет, кожен громадянин зможе онлайн відслідковувати всю інформацію.

«Прийняття цієї постанови є серйозним кроком до наведення ладу у всіх лісах України. Нові правила жорстко регламентують не лише проведення санітарних рубок у заповідниках, заказниках та нацпарках, навколо місць гніздування рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення хижих та інших птахів. Проведення суцільних санітарних рубок буде також суттєво обмежене в інших категоріях лісів за винятком крайньої необхідності, такої як хвороби лісу, стихійні явища. Але при цьому буде обов’язковим відновленням нових стійких і високопродуктивних лісів на цих вирубках», — резюмував Остап Семерак.

Нові правила будуть поширюватися на всіх лісокористувачів. До слова, на сьогодні Держлісагентству підпорядковано 73 відсотки лісів, а ще 27 відсотків — іншим постійним лісокористувачам, зокрема, Мінприроди, Міноборони, органам місцевої влади.

Вибіркові санітарні рубки теж чітко регламентують. Зокрема, лісівники нумеруватимуть усі дерева, які підлягають вирубуванню, складатимуть нумераційну відомість із зазначенням породи, категорії технічної придатності деревини і підстави для відбору їх у рубку.

Дерева з дуплами залишатимуть, зоб забезпечити лісову фауну природним укриттям. Окремі повалені сухостійні дерева теж залишатимуть, адже ті слугують середовищем існування і захисту інших об’єктів живої природи.

А от на територіях природно-заповідного фонду (крім хвойних молодняків за межами природних заповідників, заповідних зон і заповідних урочищ) залишатимуть тільки неліквідну деревину, обсягом не менше 30 метрів кубічних на один гектар.

 

Малинські лісові господарства, нібито, завжди запрошують на місця санітарних рубок представників органів місцевого самоврядування і громадськості, держекологів, журналістів, активістів. Щоправда, щось не пригадується жодного такого запрошення і хоча би текстового звіту про проведення подібного спільного заходу. Крім того, аби показати хто і скільки рубає дерев у малинських лісах, під час «круглих столів» лісівники знову ж таки лиш обіцяли створювати спеціальні групи реагування й проводити рейди з представниками громадськості та журналістами. Та поки що сайти «відомств, яким підпорядковані ліси», не рясніють інформацією про такі рейди й виявлених порушників. За останні два місяці маємо згадку лиш про селянина, який зрубав декілька сосен на дрова і тим самим заподіяв лісгоспу шкоди аж на 5000 гривень…

Коментарі Facebook:

Читайте також:

Активний Малинчанин

Ініціативи

Останні новини

Матері-героїні з Малина Світлані Лось потрібна тер...
Рейтинги за місяць до виборів: прохідний бар’єр до...
Рейтинги за місяць до виборів: прохідний бар’єр до...
Нардеп Павло Дзюблик відвідав Малинщину та прозвіт...
У Малинському парку культури й відпочинку відбудет...
І знову шахрайство: псевдопродавець автомобіля ошу...
Поліція розшукує безвісти зниклого малинчанина Мих...
Допоможімо зібрати кошти на операцію для маленьког...
У Малині поліція викрила двох молодиків, яких підо...
Малинський районний центр соціальних служб провів...
Жителів Малинщини запрошують на публічний звіт нар...
​Про полон брата, війну та політику. Відверте інте...
​Про полон брата, війну та політику. Відверте інте...
​Про полон брата, війну та політику. Відверте інте...
​Про полон брата, війну та політику. Відверте інте...
​Про полон брата, війну та політику. Відверте інте...
​Про полон брата, війну та політику. Відверте інте...
​Про полон брата, війну та політику. Відверте інте...
​Про полон брата, війну та політику. Відверте інте...
Через зруйнований негодою міст у Житомирській обла...
Кандидат від "Слуги народу" в Малині з п...
Команда "Динамо" Малинського ВП — перемо...
У своє професійне свято кращі держслужбовці Малинщ...
Малинчанина засуджено до 8 років позбавлення волі...
Зареєстровані ще вісім кандидатів в нардепи по маж...
Зареєстровані ще вісім кандидатів в нардепи по маж...
​Матері загиблих АТОвців з Житомира відправились п...
​КСУ ухвалив рішення щодо конституційності указу п...
Керівників 15 закладів відпочинку Житомирської обл...
Буревій, який у травні повалив ліс у Житомирській...
Нардеп Павло Дзюблик опублікував свою передвиборчу...
​Родинам з дітьми до 6 років у Житомирській област...
У жителя Житомирської області вилучили колекцію зб...
Нардепи Вадим Кривенко та Павло Дзюблик висловили...
У Малинському районі припинено самовільне користув...
Мер Малина обіцяє 1000 гривень за інформацію про л...
Малинчанин вирішив через сайт "OLX" прод...
Поліцейські встановили осіб, які нещодавно у Малин...
18 червня — День дільничного офіцера
У річці Тетерів знайшли тіло 19-річної студентки ж...