Малин Інформ

За вирубкою лісу стежитимемо онлайн..?

Кабмін ухвалив нову редакцію Санітарних правил у лісах України. У постанові  враховано більшість пропозицій та зауважень, які були внесені Мінприроди. Передбачається, що нові Санітарні правила у лісах дозволять відстежувати вирубки дерев онлайн.

Не так давно Мінприроди ініціювало створення міжвідомчої робочої групи з розробки нових Санітарних правил, до якої увійшли представники зацікавлених органів центральної виконавчої влади, наукових установ, громадських екологічних організацій а  міжнародні експерти. І Уряд таки прийняв відповідне рішення, яке, переконаний міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, нарешті пришвидшить кроки держави до впорядкування проблем з вирубкою лісу.

Зокрема, Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 26.10.2016 №756 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 27 липня 1995 р. №555 і від 12 травня 2007 р. №724». Текст зазначеної постанови розміщений на офіційному веб-сайті Кабміну та в періодичних виданнях нормативно-правових актів України.

Відтепер, згідно документа, лісгоспи не мають права приймати жодного рішення щодо проведення рубок, не поінформувавши про це громадськість. Інформацію про планування, обґрунтування, а також обсяги санітарних рубок оприлюднюватимуть безпосередньо на офіційних сайтах відомств, яким підпорядковані ліси, та органів місцевого самоврядування. Тож, маючи доступ до мережі Інтернет, кожен громадянин зможе онлайн відслідковувати всю інформацію.

«Прийняття цієї постанови є серйозним кроком до наведення ладу у всіх лісах України. Нові правила жорстко регламентують не лише проведення санітарних рубок у заповідниках, заказниках та нацпарках, навколо місць гніздування рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення хижих та інших птахів. Проведення суцільних санітарних рубок буде також суттєво обмежене в інших категоріях лісів за винятком крайньої необхідності, такої як хвороби лісу, стихійні явища. Але при цьому буде обов’язковим відновленням нових стійких і високопродуктивних лісів на цих вирубках», — резюмував Остап Семерак.

Нові правила будуть поширюватися на всіх лісокористувачів. До слова, на сьогодні Держлісагентству підпорядковано 73 відсотки лісів, а ще 27 відсотків — іншим постійним лісокористувачам, зокрема, Мінприроди, Міноборони, органам місцевої влади.

Вибіркові санітарні рубки теж чітко регламентують. Зокрема, лісівники нумеруватимуть усі дерева, які підлягають вирубуванню, складатимуть нумераційну відомість із зазначенням породи, категорії технічної придатності деревини і підстави для відбору їх у рубку.

Дерева з дуплами залишатимуть, зоб забезпечити лісову фауну природним укриттям. Окремі повалені сухостійні дерева теж залишатимуть, адже ті слугують середовищем існування і захисту інших об’єктів живої природи.

А от на територіях природно-заповідного фонду (крім хвойних молодняків за межами природних заповідників, заповідних зон і заповідних урочищ) залишатимуть тільки неліквідну деревину, обсягом не менше 30 метрів кубічних на один гектар.

 

Малинські лісові господарства, нібито, завжди запрошують на місця санітарних рубок представників органів місцевого самоврядування і громадськості, держекологів, журналістів, активістів. Щоправда, щось не пригадується жодного такого запрошення і хоча би текстового звіту про проведення подібного спільного заходу. Крім того, аби показати хто і скільки рубає дерев у малинських лісах, під час «круглих столів» лісівники знову ж таки лиш обіцяли створювати спеціальні групи реагування й проводити рейди з представниками громадськості та журналістами. Та поки що сайти «відомств, яким підпорядковані ліси», не рясніють інформацією про такі рейди й виявлених порушників. За останні два місяці маємо згадку лиш про селянина, який зрубав декілька сосен на дрова і тим самим заподіяв лісгоспу шкоди аж на 5000 гривень…

Коментарі Facebook:

Читайте також:

Активний Малинчанин

Ініціативи

Останні новини

У райцентрі Житомирської області вантажівка з нетв...
За півроку жителі Житомирської області майже 5 тис...
​В управлінні захисту економіки в Житомирській обл...
Митника, який отримав від житомирського підприємця...
Митника, який отримав від житомирського підприємця...
Митника, який отримав від житомирського підприємця...
Митника, який отримав від житомирського підприємця...
Житомирські епідеміологи розповіли, коли чекати пі...
У Малині чергове ДТП: легковик врізався в електроо...
В ОДА підрахували, скільки родин у Житомирській об...
Жителі малинської багатоповерхівки та КП «Добробут...
Вже є три претенденти на посаду начальника Житомир...
Житомирського офіцера, який пішов у «самоволку», з...
​Жителів Житомирської області просять не панікуват...
Лабораторний центр назвав школи Житомирської облас...
Поліція розслідує зловживання посадовців Держгеона...
Поліція розслідує зловживання посадовців Держгеона...
Поліція розслідує зловживання посадовців Держгеона...
Поліція розслідує зловживання посадовців Держгеона...
Поліція розслідує зловживання посадовців Держгеона...
Суд розглядає справу про розтрату коштів під час р...
Суд розглядає справу про розтрату коштів під час р...
Фестиваль "Інкубатор ремесел", рок-конце...
У житомирському стрипклубі затримали відвідувача з...
В Житомирській області СБУ проводить обшуки в упра...
Начальника рибоохоронного патруля в Житомирській о...
​Поліцейські евакуювали з житомирського університе...
​Ще один житель Житомирської області сплатив синов...
​Поліція в Житомирській області розшукує трьох дор...
​Поліція в Житомирській області розшукує трьох дор...
​Поліція в Житомирській області розшукує трьох дор...
​Поліція в Житомирській області розшукує трьох дор...
САД у Житомирській області відповіла депутатам: Ні...
При Житомирській ОДА пропонують створити координац...
Малинчанин бере участь у міжнародних військових на...
​Чергове «замінування» в Житомирі: з ОДА та універ...
​У Житомирській області 25 пар закоханих подали за...
​За день поліція провела більше ста обшуків у Коро...
​У Житомирі хочуть оголосити конкурс на отримання...
​Ювенальна превенція Житомирської області передала...