Малин Інформ

​Жителів Житомирської області попереджають про небезпечну приправу латвійського походження


У партії меленої паприки з Латвійської Республіки виявлений небезпечний токсин, який вважається канцерогеном.

Про це 8 серпня попередило головне управління Держпродспоживслужби у Житомирській області.

«Головне управління Держпродспоживслужби в Житомирській області інформує, що відповідно до листа від 08.08.2018 року до Держпродспоживслужби України надійшло інформаційне повідомлення системи RASFF від 03 серпня 2018 року стосовно виявлення охратоксину А в перці солодкому меленому, що експортується із Латвійської Республіки (виробництва ELPISLtd) до окремих держав – членів ЄС, і в тому числі України», - інформує ГУ.

Потенційних операторів ринку, які здійснюють обіг вищезазначених продуктів у Житморській області, попереджають про необхідність вилучення їх з обігу та у строк не більше двох робочих днів письмово інформувати про виявлену невідповідність компетентний орган, що передбачено частиною 3 статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

Довідка Житомир.info:

Сушений солодкий мелений перець – це приправа у вигляді порошку, який має характерний яскраво-червоний колір і легкий солодкуватий смак з відтінком гіркоти. В Україні є місцеві виробники такої приправи та експортери.

Охратоксин - це мікотоксин, що виробляються грибами родів Penicillium та Aspergillus. OTA вважається канцерогеном та нефротоксином та пов'язується з розвитком у людей пухлин сечової системи.

Як повідомляв Житомир.info, у квітні 2018 житомирські фітосанітари повернули до Туреччини партію помідорів, в якій виявили томатну міль.

Житомир.info

Читайте також:

Коментарі

Активний Малинчанин

Ініціативи

Загрузка...