Малин Інформ

ВШАНУВАННЯ ГЕРОЇЧНОЇ ЖЕРТВИ ГЕРОЇВ БАЗАРУ

Вчора , 20 листопада 2016 року , відбувся мітинг патріотичних сил України в с.Базар , на Житомирщині по вшануванні пам’яти Геров Базару , воїнів УНР , учасників Другого зимового походу у 1921 році у якому прийняли участь голова Малинської міської організації ПП «УКРОП», голова фракції ПП «УКРОП» у Малинській міській раді , голова ГО «Всеукраїнське об’єднання «Легіон Честі» Василь Федоренко , голова Малинської районної організації ПП «УКРОП» і поет Володимир Канюка та передставники цих організацій.
21-23 листопада 1921 року біля с. Базар Житомирської області 360 вояків похідної групи Армії УНР, що потрапили у полон до більшовицьких окупантів, вибрали смерть, але не зраду.
Для підтримки та координації дій повстанців уряд УНР в еміграції в січні 1921 року на чолі з Головою Директорії та Головним Отаманом військ УНР Симоном Петлюрою, створюють у Львові „Партизансько-повстанський штаб”, загальне керування яким здійснював генерал-хорунжий Ю.Тютюнник, начальником штабу було призначено Ю.Отмарштайна (одного з провідних організаторів Української Військової Організації).


У жовтні 1921 року командуванням Армії УНР було розроблено план, який передбачав надання військової допомоги партизанському рухові в Україні. Активні дії загонів повинні були перешкодити повальному вивезенню продовольства з України в Росію і тим самим врятувати населення від голоду. Стратегічним же завданням операції було підняття всенародного повстання і повалення більшовицького режиму в Україні.
Другий Зимовий Похід Армії УНР розпочався наприкінці жовтня – на початку листопада 1921 року. Армія складалася з трьох груп: Волинської (800 бійців; командир – Ю.Тютюнник), Бессарабської (300 бійців; командувач – генерал-хорунжий А.Гулий-Гуленко) і Подільської (400 бійців; командувач – підполковник М.Палій-Сидорянський, пізніше – полковник С.Чорний).
Групи перейшли радянський кордон у різних місцевостях. Першою прорвалась на Правобережну Україну Бессарабська група. Але ряд несприятливих обставин змусив цю групу відступити на територію Румунії.
Подільська група вирушила в похід 25 жовтня 1921 року з м.Гусятина на Тернопільщині. В перших боях група розбила кілька червоноармійських загонів і сама стала кінною групою. З важкими боями загін пройшов все Поділля і вийшов в районі Бородянки, що за 60 км від Києва. Втративши надію з'єднатися із Волинською групою, що було передбачено оперативним планом, Подільський загін повернув на захід. Вже 29 листопада Подільська група перейшла польський кордон, повернувшись із незначними втратами.
Найбільша ж, Волинська група, під безпосередньою командою Ю.Тютюнника (бригади полковника Ступницького та генерала Янченка), 4 листопада перейшла кордон біля Сарн, вийшла до Новоград-Волинського, розгромила кілька більшовицьких продзагонів, а здобутий хліб роздала селянам. 7 листопада вдалося ненадовго зайняти Коростень. Всюди по містах та селах українські загони зустрічали розуміння та підтримку населення. Перші дії принесли воякам успіх, як військовий, так і пропагандивний. Та, на жаль, сили були надто нерівні…
Із Коростеня група рушила на схід повз Народичі та Чоповичі, згодом повернула на південь до Радомишля з метою зайняти місто. Проте під Чайківкою Волинську групу перестріла 3-х тисячна кавалерійська орда Г.Котовського, яка від того моменту невідступно рухалася за повстанцями. Під натиском переважаючих сил противника українські частини змушені були відступати на захід.
У ніч на 17 листопада 1921 року, обтяжений пораненими, загін зупинився у с.Малі Миньки, що на Житомирщині. Близько полудня розпочався раптовий навальний наступ десятикратно переважаючої кінноти Котовського. Під час бою загинуло більше 250 повстанців. Лише 120-м зі складом штабу вдалося прорватися з оточення через ліс , понад р.Звіздаль та 20 листопада перейти польський кордон. 443 вояки, серед яких було багато поранених, потрапили в більшовицький полон.
Розповідає голова Малинської міської організації ПП «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» Василь Федоренко , дружина якого з с.Звіздаль , який 25 років тому будучи членом ГО «Народний Рух за перебудову» та приймав участь в 1990 році у початку будівництва меморіалу і збирав свідчення про ті події у селян сіл Звіздаль та Малі Миньки : 
«Значна частина беззбройних повстанців ( здебільшого сільська молодь) були порубані прямо на центральній вулиці с.Звіздаль так як селяни позачинялись боячись помсти більшовиків . Тіла порубаних на полі між двома селами розтягували собаки і вовки до літа . Потім таємно деякі свідомі селяни поховали частину забитих на сільському цвинтарі с.Малі Миньки та в лісі за с.Звіздаль.
Багато полонених йшло босоніж. Не дивлячись на відморожені ноги вони співали військові , повстанські пісні.»
Напівживих полонених радянські окупанти загнали в с.Базар, де в холоді і голоді протримали два дні у церкві та синагогах. 84-х представників старшин і козаків було вирішено конвоювати до Києва під слідство (де згодом всіх розстріляно). На світанку 21 листопада 1921 року 359 вояків вивели на широку снігову леваду, де перед тим змусили селян викопати рів. Навпроти колони беззбройних полонених розташували кулемети.
Після оприлюднення „присуду” бандит Котовський запропонував українським воякам прилучитись до більшовицької банди , на що за мить пролунала тверда відповідь: “Я козак Шостої Січової Дивізії Щербак! Розстріляйте нас! Ми всі готові вмерти, а вам служити не будемо! За нас помститься український народ!”. Клич “Слава Україні!” пролунав з сотень грудей водночас. Обійнявшись на прощання, січовики враз заспівали “Ще не вмерла Україна”. Звуки національного гімну стихли лише коли впав останній з козаків.
Як розповідає В.Федоренко , то один з вояків виявився недобитим і вночі виліз з могили і дістався до першої хатини , де сховався на підводі з сіном . Але він не врятувався бо господарем подвір’я виявився жид який здав його. Не допомогли і прохання базарців. Воїна добили . Могила рухалась три доби.
На мітингу виступали представники Спілки офіцерів України , «Просвіти» , «Свободи» , інших партій , сільський староста та голова Народичської РДА.
«Аміністративно-територіальна реформа» вже показала навіть тут свої «плоди». Не дивлячись на 95 річницю не були як завжди , столи , куліш , кип’яток та й видно не було і самих базарців. Село як вимерло !
Гарно прийняли участь курсанти Житомирського військового інституту . Виступав кобзар Василь Лютий , поет Дмитро Павличко та священнослужителі .

СПИСОК РОЗСТРІЛЯНИХ ГЕРОЇВ
СПИСОК 
військовополонених-повстанців армії УНР, розстріляних 21 листопада 1921 р. під селищем Базар Волинської губернії вихідців з Черкаської області:

1. Стеблин 1ван Дмитрович, 1899, с. Адамівка Чигиринського пов. Київської губ. 
2. Хульченко Мирон Антонович, 1901, Уманський пов. Київської губ. 
3. Страшкевич Борис Паладійович, 1895, м. Умань Київської губ. 
4. Полторак Олександр 1ванович, 1899, Уманський повіт Київської губ 
5. Рижак Павло Сергшович, 1897, с. Шалми (?), Ладижинської вол. Уманського пов. 
Київської губ. 
6. Плахтій Купріян Федорович, 1900, с. Майківка (?) Уманського пов. Київської губ. 
7. Ангелюк Василь Тимофійович, 1901, с. Кам'янець Таргівської (?) вол. Уманського пов. 
Київської губ. 
8. Щербина Роман Климентійович, 1898, Іванківська вол. Уманський пов. Київської губ 
9. Білецький Іван Омелькович, 1898, Богуславська вол. Уманського пов. Київської губ. 
10.Куник Іван Давидович, 1896, с. Шугаєве Уманського пов. Київської губ. 
11.Гоманюк Сазан Арсентійович, 1897, с. Войтівка, Уманського пов. Київської губ. 
12.Панченко Юхим Миколайович, 1899, с. Христинівка, Уманського пов. Київської губ. 
13.Олійник Гнат Васильович, 1896, Уманський пов. Київської губ 
14.Соломонівський Василь Володимирович, 1897, с. Яцьки Канівського пов. Київської губ. 
15.Моргун Степан Трохимович, 1900, с. Малі Прищепи (?) Канівського пов. Київської губ. 
16.Кучер Оникій Тимофійович, 1900, с. Малі Степанці Канівського пов. Київської губ. 
17.Шупик Яким Гнатович, 1898, м. Росава Канівського пов. Київської губ. 
18.Бідний Павло Іванович, 1886, м. Макодонськ Канівського пов. Київської губ. 
19.Бондаренко Оверко Ісакович, 1890, с. Синиця Богуславської вол. Канівського пов. 
Київської губ. 
20.Шевченко Лазар Харитонович, 1899, с. Пшеничне Канівського пов. Київської губ. 
21.Швиденко Нестір Сергійович, 1901, м. Черкаси Київської губ. 
22.Бондаренко Феодосій Давидович, 1897, хут. Зелений Черкаського пов. Київської губ. 
23.Ярош Андрій Кіндратович, 1886, с. Слободка Золотоноського пов. Полтавської губ. 
24.Чечень Авраам Митрофанович, 1897, с. Сидірівка Канівського пов. Київської губ. 
25.Островський Микита Тимофійович, 1896, с. Насухівка Уманського пов. Київської губ.

СПИСОК 
військовополонених-повстанців армії УНР, розстріляних 21 листопада 1921 р. під 
селищем Базар Волинської губернії вихідців з Чернігівської області:

1. Швидак Максим Якович, 1897, Остерський пов. Чернігівської губ. 
2. Шведюк Яків Васильович, 1898, м. Чернігів, 
3. Погиба Феодор Данилович, 1898, м. Літки Чернігівської губ. 
4. Бережний Сидір Петрович, 1889, м. Бахмач Чернігівська губ. 
5. Кузьменко Митрофан Юхимович, 1889, м. Вертіївка Чернігівської губ. 
6. Шуру-Бура Іван Лукич, 1891, м. Борзна Чернігівської губ. 
7. Сагусий Явсентій Данилович, 1897, м. Мена Сосницького пов. Чернігівської губ 
8. Борисенко Денис Петрович, 1888, с. Горнянка Ніжинського пов. Чернігівської губ. 
9. Зеньченко Лука Олексійович, 1883, с. Людкове Новозибківського пов. Чернігівської губ. 
10.Якимченко Микола Михайлович, 1900, Козелецький пов. Чернігівської губ. 
11.Радченко Василь Матвійович, 1894, с. Зазим'є Остерського пов. Чернігівської губ. 
12.Шейнов Петро 1ванович, 1899, Сосницький пов. Чернігівської губ 
13.Радченко Іван Сергійович, 1890, с. Зазим'є Остерського пов. Чернігівської губ. 
14.Сидоренко Семен Іванович, 1899, с. Хибалівка Ніжинського пов. Чернігівської губ. 
15.Свиридов Григорій Терешкович, 1894, Козелецький пов. Чернігівської губ. 
16.Бузун Данило Савелійович, 1893, с. Матіївка Конотопського пов. Чернігівської губ. 
17.Кайдан Стефан Захарович, 1897, с. Терехівка Чернігівського пов. Чернігівської губ. 
18.Рубан Іван Лукич, 1899, с. Чубичі Чернігівського пов. Чернігівської губ. 
19.Ільченко Семен Григорович, 1899, м. Бахмач Чернігівської губ. 
20.Горний (Грихно) Григорій Андрійович, 1900, с. Онисове (?) Янівської вол. Чернігівської 
губ. 
21.Горбач Іван Олександрович, 1887, с. Курені Бахмацької вол. Конотопського 
пов. Чернігівської губ. 
22.Герасимук Данило Данилович, 1898, м. Бахмач Конотопського пов. Чернігівської губ. 
23.Маринич Петро Іванович, 1899, с. Ічня Борзнянської вол. Чернігівського пов. 
Чернігівської губ. 
24.Приходько Митрофан Микитович, 1898, Чернігівський пов. Чернігівської губ. 
25.Овдієнко Василь Андрійович, 1890, с. Хотуничі Чернігівської губ. 
26.Шкапа Радіон Савелійович, 1899, с. Прирубки Стародубського пов. Чернігівської губ.

СПИСОК 
військовополонених-повстанців армії УНР, розстріляних 21 листопада 1921 р. під 
селищем Базар Волинської губернії вихідців з Полтавської області:

1. Сузима (можливо - Дугельський) Григорій Макарович, 1891, м. Полтава. 
2. Мироненко Кузьма Давидович, 1891, с. Піски Лохвицького пов. Полтавської 
губ. 
3. Решетніков Микола Георгійович, 1890, м. Полтава. 
4. Черниш Володимир Кононович, 1897, м. Полтава. 
5. Кибальник Сила Пантелеймонович, 1889, с. Бернича Слобода Роменського 
пов. Полтавської губ. 
6. Шевченко Григорій Васильович, 1895, с. Андріяшівка Лохвицького пов . Полтавської губ 
7. Арцик Іван Пилипович, 1896, м. Пирятин Полтавської губ. 
8. Невідничий Петро Якович, 1894, м. Градизьк Кременчуцького повіту Полтавської губ. 
9. Нестеренко Андрій 1ванович, 1898, Полтавська губ. 
10. Каменецький Михайло Григорович, 1898, с. Грунь Зіньківського пов. Полтавської губ. 
11. Шевченко Василь Олексійович, 1890, с. Сухе Кобеляцького пов. Полтавської губ. 
12. Дяченко Микола Олександрович, 1896, хут. Романівка Хорольського пов. Полтавської 
губ. 
13. Колінко Іван Петрович, 1899, Хорольський пов. Полтавської губ. 
14. Клепач Ілля Юхимович, 1900, с. Западинці Лохвицького пов. Полтавської губ. 
15. Візир Гаврило Григорович, 1899, Зіньківський пов. Полтавської губ. 
16. Оландаренко Карпо Іванович, 1900, с. Полова Прилуцького пов. Полтавської губ. 
17. Колесніков Терентій Лаврентійович, 1899, м. Ново-Георгіївськ Херсонської губ. 
18. Шапа Гнат Якович, 1889, Кобеляцький пов. Полтавської губ. 
19. Шеденко Микита Христофорович, 1895, с. Писківці Кременчуцького пов. Полтавської губ. 
20. Петриченко Данило Юхимович, 1898, с. Карасенці Городищенської вол. Пирятинського пов. Полтавської губ. 
21. Щербак Федір Якимович, 1897, с. Кренківка Кременчуцького пов. Полтавської губ. 
22. Клименко Антон Никифорович, 1891, с. Новий Тагамлик Конградського пов. Полтавської губ. 
23. Іщенко Іван Іванович, 1898, Зіньківський пов. Полтавської губ. 
24. Іваницький Іван Іванович, 1901, хут. Хаченків Лохвицького пов. Полтавської губ. 
25. Швець Яків Васильович, 1896, с. Красна Руда Світловської вол. Кременчуцького 
пов. Полтавської губ. 
26. Дейкун Яків Юхимович, 1898, с. Лукачівці (?) Лубенського пов. Полтавської губ. 
27. Чичман Іван Йосифович, 1892, с. Андріяшівка Лохвицького пов. Полтавської губ. 
28. Шиян Микола Пилипович, 1901, м. Березові Луки Миргородського пов. Полтавської губ. 
29. Головко Петро Діонісійович, 1893, м. Прилуки Полтавської губ. 
30. Яцина Василь Григорович, 1898, с. Горби Кременчуцького пов. Полтавської губ. 
31. Кириченко Олексій Трохимович, 1899, м. Миргород Полтавської губ. 
32. Моцак Грицько Іванович, 1898, Лохвицький пов. Полтавської губ.

СПИСОК 
військовополонених-повстанців армії УНР, розстріляних 21 листопада 1921 р. під 
селищем Базар Волинської губернії вихідців з Сумської області:

1. Сокрут Наум Авраамович, 1891, с. Нижня Сироватка Сумського пов. Харківської губ. 
2. Кривокобильський Монан Павлович, 1896, с. Левченки Роменського пов. Полтавської губ. 
3. Вергун Семен Семенович, 1897, с. Михайло-Аклівка (?) Карабутівської (?) вол. 
Конотопського пов. Чернігівської губ. 
4. Маширов Микола Дмитрович, 1899, с. Шипівка Путивльського пов. Чернігівської губ. 
5. Усенко Валерій Іванович, 1897, с. Карпилівка Полтавської губ. 
6. Шкумат Василь Дмитрович, 1898, Сумський пов. Харківської губ 
7. Савченко Трохим Архипович, 1899, с. Дмитрівка Конотопського пов. Чернігівської губ. 
8. Паламаренко Федот Григорович, 1898, с. Шпетівка Конотопського пов. Чернігівської губ. 
9. Демченко Петро Костянтинович, 1899, Глухівський пов. Чернігівської губ. 
10.Лященко Федір Якович, 1898, с. Гирівка Конотопського пов. Чернігівської губ. 
11.Михайленко Яків Іванович, 1896, Кролевецький пов. Чернігівської губ. 
12. Каласніков Олександр Антонович, 1897, м. Путивль Курської губ.

СПИСОК 
військовополонених-повстанців армії УНР, розстріляних 21 листопада 1921 р. під 
селищем Базар Волинської губернії вихідців з Харківської області:

1. Феодорів Яків Васильович, 1899, м. Золочів Харківської губ. 
2. Микуленко Данило Якович, 1890, с. Вербівка Зміївського пов. Харківської губ. 
3. Соліус Петро 1ванович, 1896, с. Новомислинці Слов'янської вол. Ізюмського пов. 
Харківської губ. 
4. Романенко Степан Якимович, 1896, м. Харків. 
5. Голуб Артем Павлович, 1898, с. Азак Лебединського пов. Харківської губ. 
6. Шелест Пилип Васильович, 1889, Харківська губ 
7. Радіоненко Тимофій Якович, 1898, хут. Лисконагов Колнівського пов. Харківської губ. 
8. Єрмаков Георгій Севастьянович, 1899, с. Колоша Валківського пов. Харківської губ. 
9. Тарасенко Прокіп Григорович, 1898, с. Кручі Богодухівського пов. Харківської губ. 
10. Харін Василь Терентійович, 1889, с. Васищево Харківського пов. Харківської губ. 
11. Чадринський Іван Павлович, 1899, Вольківський пов. Харківської губ. 
12. Храмов Михайло Іванович, 1898, м. Харків. 
13. Кожушко Ілля Опанасович, 1897, м. Богодухів Харківської губ.

СПИСОК 
військовополонених-повстанців армії УНР, розстріляних 21 листопада 1921 р. під 
селищем Базар Волинської губернії вихідців з Київської області:

1. Якубовський Павло Володимирович, 1895, м. Біла Церква Київської губ. 
2. Збаращенко Олександр Петрович, 1894, м. Сквира, Київської губ. 
3. Бойко Андрій Олександрович, 1899, м. Біла Церква Київської губ. 
4. Синиця Стефан (незаконнонароджений), 1887, с. Узин Васильківського пов. Київської 
губ. 
5. Корбут Степан Іванович, 1890, с. Рубненка Сквирського пов. Київської губ. 
6. Попович Василь Михайлович, 1897, с. Коровай Городищенської вол. Переяславського 
пов. Полтавської губ. 
7. Голобородько Микола Максимович, 1896, с. Кошевате Таращанського пов. Київської 
губ. 
8. Декаленко Петро Максимович, 1896, м. Сквира Київської губ. 
9. Вержбович Леонтій Павлович, 1891, с. Черепин Таращанського пов. Київської губ 
10. Шмелівський Станіслав Костянтинович, 1890, м. Фастів Київської губ. 
11. Луб'яний Василь Онуфрійович, 1896, с. Юшків Ріг Таращанського пов. Київської губ. 
12. Сускин Павло Юхимович, 1898, с. Нові Петрівці Київського пов. Київської 
губ. 
13. Манжула Іван Федорович, 1898, м. Переяслав Київської губ. 
14. Поліщук Антон Васильович, 1889, с. Чмирівка Тростянецької вол. Васильківського 
пов. Київської губ. 
15. Янишевський Костянтин 1ванович, 1899, м. Корсунь Київської губ. 
16. Приходський Олександр Семенович, 1890, с. Містечко Таращанського пов. Київської 
губ. 
17. Мельниченко Олексій Федорович, 1882, м. Васильків Київської губ 
18. Андрієвський Костянтин Андрійович, 1897, с. Юшків Ріг Таращанського 
пов. Київської губ. 
19. Качан Корній Назарович, 1899, Єзеранська вол. Васильківський пов. Київської губ. 
20. Гладченко Ілько Семенович, 1888, Васильківський пов. Київської губ 
21. Чередниченко Степан Омелянович, 1898, Васильківсъкий пов. Київської губ. 
22. Кулик 1ван 1ванович, 1900, м. Яготин Пирятинського пов. Полтавської губ. 
23. Божко Спиридон Омелянович, 1898, с. Тувинці Київської губ. 
24. Давидчук Влас Парфенович, 1895, с. Круті Горби Таращанського пов. Київської губ. 
25. Щербак Степан Терентійович, 1901, Таращанський пов. Київської губ. 
26. Прокопець Степан Кіндратович, (рік народження не пам'ятає), с. Макненка 
Васильківського пов. Київської губ. 
27. Власюк Павло Григорович, 1897, Київська губ. 
28. Зленко Микола Петрович, 1900, Макарівський пов. Київської губ. 
29. Плавка Трохим Іванович, 1899, с. Ставище Таращанського пов. Київської губ. 
30. Слободенюк Леонтій Федорович, 1898, м. Брацлав Подільської губ. 
31. Момот Пилип Олександрович, 1903, с. Кашперівка Таращанського пов. Київської губ. 
32. Білик Матвій Олексійович, 1900, Ржищівська вол. Київського пов. Київської губ. 
33. Маковецький Павло Микитович, 1901, м. Біла Церква Київської губ. 
34. Коваленко Онисим Іванович, 1897, с. Бобриця Білогородської вол. Київського пов. 
Київської губ

СПИСОК 
військовополонених-повстанців армії УНР, розстріляних 21 листопада 1921р. 
під селищем Базар Волинської губернії вихідців з м. Київа:

1. Ясько Анастас Стефанович, 1896, м. Київ. 
2. Солтановський Микола Олександрович, 1895, м. Київ. 
3. Ходько Борис Олексійович, 1898, м. Київ. 
4. Кримський Микола Антонович, 1900, м. Київ 
5. Деменов Володимир Іванович, 1879, м. Київ. 
6. Делозовський Олександр Іванович, 1899, м. Київ. 
7. Левтиков Володимир Вікторович, 1903, м. Київ

СПИСОК 
військовополонених-повстанців армії УНР, розстріляних 21 листопада 1921р. 
під селищем Базар Волинської губернії вихідців з Івано – Франківської області:

1.Козій Іван Павлович, 1889, с. Дорогове Станіславського пов.(Галичина).

СПИСОК 
військовополонених-повстанців армії УНР, розстріляних 21 листопада 1921р. 
під селищем Базар Волинської губернії вихідців з Львівської області:

1. Музика Василь Михайлович, 1886, с. Стареньке Яворівського пов. (Галичина)

СПИСОК 
військовополонених-повстанців армії УНР, розстріляних 21 листопада 1921р. 
під селищем Базар Волинської губернії вихідців з Тернопільської області:

1. Сальський Олексій Петрович, 1895, м. Кременець Волинської губ. 
2. Пастушенко Іван Андрійович, 1891, с. Гнилиці Збаразького пов. (Галичина).

СПИСОК 
військовополонених-повстанців армії УНР, розстріляних 21 листопада 1921р. 
під селищем Базар Волинської губернії вихідців з Галичини:

1. Мількер Леопольд Адольфович, 1901, Галичина. 
2. Федорів Степан Семенович, 1990, Галичина. 
3. Рудницький Василь Дмитрович, 1899, Галичина 
4. Натенко Микола Ілліч, 1894, Галичина 
5. Іванюк Василь Михайлович, 1899, с. Вільгрид Товмачівського пов.(Галичина).

СПИСОК 
військовополонених-повстанців армії УНР, розстріляних 21 листопада 1921р. 
під селищем Базар Волинської губернії вихідців з Чернівецької області:

1. Проскурня Георгій Дмитрович, 1901, м. Хотин Бесарабської губ.

СПИСОК 
військовополонених-повстанців армії УНР, розстріляних 21 листопада 1921р. 
під селищем Базар Волинської губернії вихідців з Рівненської області:

1. Гаєвський Стефан Юхимович, 1896, м. Рівне Волинської губ.

СПИСОК 
військовополонених-повстанців армії УНР, розстріляних 21 листопада 1921 р. 
під селищем Базар Волинської губернії з Житомирської області:

1. Онуфрійчук Герасим Семенович, 1888, с. Вікторівка Бердичівського пов. Київської губ. 
2. Грох Митрофан Васильович, 1888, м. Народичі Овруцького пов. Волинської губ. 
3. Жуков Микола Йосипович, 1889, м. Житомир Волинської губ. 
4. Приполок Захар 1лліч, 1899, с. Полісся Овруцького повіту Волинської губ. 
5. Канащук Григорій (по-батькові не вказано), 1900, Новоград-Волинський пов. 
Волинської губ 
6. Мокрицький Діонісій Іванович, 1900, Чернявська вол. Бердичівського пов. Київської губ. 
7. Светненко Данило Григорович, 1897, с. Див'яни Радомишльського пов. Київської губ. 
8. Усенко Віталій Вікентійович, 1887, м. Житомир Волинської губ. 
9. Слободянюк Павло Панасович, 1896, с. Андріївка Бердичівського пов. Київвської губ. 
10. Мердієвський Антон Аврамович, 1895, с. Розкоп Бердичівського пов. Київської губ. 
11. Копнюк Леонтій Іванович, 1899, Овруцький пов. Волинської губ. 
12. Білевич Броніслав Францевич, 1895, с. Гвозді Новоград-Волинського пов. Волинської 
губ. 
13. Яцкевич Стефан Максимович, 1897, с. Бершев Радомишльського пов. Київської губ.

СПИСОК 
військовополонених-повстанців армії УНР, розстріляних 21 листопада 1921 р. під селищем Базар Волинської губернії вихідців з Сумської області:

1. Сокрут Наум Авраамович, 1891, с. Нижня Сироватка Сумського пов. Харківської губ. 
2. Кривокобильський Монан Павлович, 1896, с. Левченки Роменського пов. Полтавської губ 
3. Вергун Семен Семенович, 1897, с. Михайло-Аклівка (?) Карабутівської (?) вол. 
Конотопського пов. Чернігівської губ. 
4. Маширов Микола Дмитрович, 1899, с. Шипівка Путивльського пов. Чернігівської губ. 
5. Усенко Валерій Іванович, 1897, с. Карпилівка Полтавської губ. 
6. Шкумат Василь Дмитрович, 1898, Сумський пов. Харківської губ 
7. Савченко Трохим Архипович, 1899, с. Дмитрівка Конотопського пов. Чернігівської губ. 
8. Паламаренко Федот Григорович, 1898, с. Шпетівка Конотопського пов. Чернігівської губ. 
9. Демченко Петро Костянтинович, 1899, Глухівський пов. Чернігівської губ. 
10.Лященко Федір Якович, 1898, с. Гирівка Конотопського пов. Чернігівської 
губ. 
11.Михайленко Яків Іванович, 1896, Кролевецький пов. Чернігівської губ. 
12. Каласніков Олександр Антонович, 1897, м. Путивль Курської губ.

СПИСОК 
військовополонених-повстанців армії УНР, розстріляних 21 листопада 1921 р. під селищем Базар Волинської губернії вихідців з Донецької області:

1. Козаченко Микола Євдокимович, 1885, с. Клинівка Бахмутського пов.Катеринославської губ. 
2. Мещеряков Тимофій Бенедиктович, 1897, Бахмутський пов. Катеринославської губ. 
3. Атнабунт Захар Ілліч, 1897, м. Бахмут Катеринославської губ. 
4. Шепель Семен Антонович, 1898, Бахмутский пов. Катеринославської губ.

СПИСОК 
військовополонених-повстанців армії УНР, розстріляних 23 листопада 1921 р. під селищем Базар Волинської губернії вихідців з Дніпропетровської області:

1. Білокрис Мусій Спиридонович, 1900, с.Верхні Димарі Катеринославської губ. 
2. Бичко Стефан Якович, 1898, с. Дерменка Катеринославської губ. 
3. Чорний Клим Фадейович, 1896, Катеринославська губ. 
4. Сичов Петро Порфирійович, 1899, Верхньодніпровський пов. Катеринославської губ. 
5. Соболь Левко Васильович, 1897, с. Богочаське (?) Опанасівської вол. Новомосковського 
пов. Катеринославської губ. 
6. Жир Василь Дорофійович, 1899, с. Хандиліївка Павлоградського пов. Катеринославської 
губ. 
7. Дробинський Петро Маркович, 1902, м. Катеринослав. 
8. Богацький Олександр Якимович, 1898, м. Катеринослав.

СПИСОК 
військовополонених-повстанців армії УНР, розстріляних 21 листопада 1921 р. під селищем Базар Волинської губернії вихідців з Запорізької області:

1. Гапоненко Захар Дмитрович, 1896, Вільнянська вол. Бердянського пов. Таврійської губ. 
2. Ковтуненко Іван Наумович, 1896, с. Токмак Бердянського пов. Таврійської губ. 
3. Корнієнко Тимофій Микитович, 1897, м. Бердянськ Таврійської губ.

СПИСОК 
військовополонених-повстанців армії УНР, розстріляних 21 листопада 1921 р. під селищем Базар Волинської губернії вихідців з Луганської області:

1. Радченко Стефан Михайлович, 1897, Старобільський пов. Харківської губ.

СПИСОК 
військовополонених-повстанців армії УНР, розстріляних 23 листопада 1921 р. під селищем Базар Волинської губернії вихідців з Херсонської області:

1. Редкин Максим Григорович, 1900, м. Херсон. 
2. Колесніков Терентій Лаврентійович, 1899, м.Ново-Георгіївськ Херсонської губ.

СПИСОК 
військовополонених-повстанців армії УНР, розстріляних 21 листопада 1921 р. під селищем Базар Волинської губернії вихідців з Кіровоградської області:

1. Лотовський Володимир Павлович, 1894, Олександрійський пов. Херсонської губ. 
2. Зубченко Олександр Пилипович, 1893, с. Сердаліївка Єлисаветградського пов. 
Херсонської губ. 
5. Буригин Михайло Олексійович, 1896, м. Єлисаветград Херсонської губ 
6. Головченко Яків Іванович, 1883, с. Чечеліївка Олександрійського пов. Херсонської губ. 
7. Лисогор Павло Михайлович, 1901, м. Олександрія Херсонської губ. 
8. Бабич Іван Дмитрович, 1900, с. Петрині (?) Єлисаветградського пов. Херсонської губ.

СПИСОК 
військовополонених-повстанців армії УНР, розстріляних 21 листопада 1921 р. під селищем Базар Волинської губернії вихідців з Миколаївської області:

1. Запорожець Данило Семенович, 1899, м. Миколаїв Херсонської губ. 
2. Прусняк Сава Кузьмич, 1895, с. Юріївка Таврійської губ.

СПИСОК 
військовополонених-повстанців армії УНР, розстріляних 21 листопада 1921 р. під селищем Базар Волинської губернії вихідців з Одеської області:

1. Іваненко Яким Захарович, 1892, м. Одеса. 
2. Лисовський Олександр Григорович, 1895, м. Одеса Херсонської губ 
3. Гуденко Петро Спиридонович, 1896, Бесарабська губ 
4. Кузьмін Яків Васильович,1899, с. Василівка Ісаївської вол. Ананьївського пов. 
Херсонської губ. 
5. Солтученко Михайло Харлампійович, 1896, м. Голта Херсонської губ. 
6. Костецький Трохим Семенович, 1899, м. Голта Херсонської губ 
7. Борденюк Олександр Миколайович, 1899, Кондратівська вол. Ананьївського пов. 
Херсонської губ. 
8. Марков Володимир Михайлович, 1900, с. Саврань Балтського пов. Подільської губ. 
9. Козловський Тимофій Михайлович, 1896, м. Болград Бесарабської губ. 
10. Бондар Федір Онисимович, 1901, с. Кам'янець Савранівської вол. Балтського пов. 
Подільської губ. 
11. Усик Автоном Максимович, 1896, с. Молдавка Липовенської вол. Балтського пов. 
Подільської губ. 
12. Уланов Олександр Володимирович, 1901, с. Бандурів Балтського пов. Подільської губ. 
13. Швець Сергій Іванович, 1899, с. Криве Озеро Ананьївського пов. Херсонської губ. 
14. Олениченко Василь Дмитрович, 1899, Одеський пов. Херсонської губ.

СПИСОК 
військовополонених-повстанців армії УНР, розстріляних 21 листопада 1921 р. під селищем Базар Волинської губернії вихідців з Вінницької області:

1. Петренко Іван Денисович, 1897, с. Серби Могилівського пов. Подільської губ. 
2. Тронько Авксентій Іванович, 1890, с. Соколюк Подільської губ. 
3. Крижанівський Павло Павлович, 1887, с. Стара Шаропанівка Подільської губ. 
4. Новоленик Євген Ларіонович, 1898, м. Бар Подільської губ. 
5. Стародуб Никифор Григорович, 1897, м. Джури Ямпільського пов. Подільської гу 
6. Штан Іван Федорович, 1898, м. Ямпіль Подільської губ. 
7. Харжевський Володимир Степанович, 1902, м. Піщанка Подільської губ. 
8. Кишковський Володимир Антонович, 1897, с. Коплевака Липовецького пов. Київської губ 
9. Гиньков Михайло Євгенович, 1887, с. Імганівка Могилівського пов. Подільської губ. 
10. Мелентьєв Михайло Львович, 1898, м. Ямпіль Подільської губ. 
11. Вередин Василь Ананійович, 1899, с. Вилияровщина Ямпільського пов. Подільської губ. 
12. Майданюк Степан Іванович, 1899, с. Северинівка Брацлавського пов. Подільської гу 
13. Данилевський Андрій Іванович, 1901, м. Немирів Подільської губ. 
14. Калишський Дем'ян Іванович, 1898, Ямпільський пов. Подільської губ. 
15. Бондаревич Станіслав Варфоломійович, 1894, с. Жешненці Подільської губ. 
16. Соколовський Станіслав Аполович, 1896, Подільська губ. 
17. Очеретний Тимофій Степанович, 1899, с. Грознатівка (?) Ямпільського пов. 
Подільської губ 
18. Мороз Максим Купріянович, 1898, с. Антонівка Соболівської вол. Гайсинського 
пов. Подільської губ. 
19. Шиманський Карпо Гарасимович, 1900, Подільська губ 
20.Распашнюк Андрій Семенович, 1899, м. Літин Подільської губ. 
21. Постелинський Денис Людвигович, 1896, с. Телепеньки Вінницького пов. Подільсько 
губ. 
22. Ананьєв Микола Петрович, 1898, с. Біле (?) Ямпільського пов. Подільської губ. 
23. Гловинський Мусій Миколайович, 1896, с. Темне Гайсинського пов. Подільської губ 
24. Онищенко Іван Степанович, 1898, м. Ямпіль Подільської губ. 
25. Федорук Павло Лаврентійович, 1900, с. Дорошівка Ямпільського пов. Подільської гу 
26. Балтян Петро Васильевич, 1897, Ямпільський пов. Подільської губ. 
27. Долгий Юхим (по-батькові не вказано), 1892, Подільська губ. 
28. Коханко Павло Григорович, 1900, с. Боровка (?) Подільської губ 
29. Дробот Яків Васильович, 1894, м. Лукашівка Липовецького пов. Київської гу 
30. Танасечук Павло Варфоломійович, 1900, с. Медівка Липовецького пов. Київської губ 
31. Кисличук Іван Гнатович, 1896, с. Жабокрички Голованівського пов. Подільської гу 
32. Ладенюк Фома Михайлович, 1900, с. Матка Ямпілський пов. Подільської губ 
33. Ворепрівський Кирило Лаврентійович, 1895, с.Окнина (?) Гайсинського 
34. Краковський Максим Михайлович, 1897, с.Розналивці Ямпільського пов. Подільської 
губ. 
35. Поломарчук Олександр Якимович, 1897, с. Моївка Ямпільського пов. Подільської губ 
36. Кушлинський Адам Іванович, 1891, с. Макарове Ушицького пов. Подільської губ. 
37. Слободян Филимон Кирилович, 1892, с. Чернятка Гайсинського пов. Подільської губ 
38. Лабун Сава Сергійович, 1893, с. Рахнівка Гайсинського пов. Подільської губ. 
39. Губенко Зиновій Трифонович, 1899, м. Ладижин Гайсинського пов. Подільської губ 
40. Радий Дмитро Петрович, 1897, с. Бабчинці Ямпільського пов. Подільської губ. 
41. Наавгуст Степан Якович, 1897, с. Сапіжанка Рожнятівської вол. Ямпільськог 
пов. Подільської губ. 
42. Федоренко Іван Петрович, 1893, Могилівський пов. Подільської губ. 
43. Навродський Василь Сидорович, 1900, Могилівський пов. Подільської губ. 
44. Гирич Петро Трохимович, 1899, м. Вінниця Подільської губ. 
45. Ковальський Дмитро Павлович, 1897, Подільська губ. 
46. Грицишин Олексій Григорович, 1898, с. Ятрівка Ямпільського пов. Подільської губ. 
47. Песецький Михайло Миколайович, 1899, с. Коси Ямпільського пов. Подільської губ 
48. Браславський Антон Якимович, 1899, Ямпільський пов. Подільської губ. 
49. Опороснюк Григорій Каленикович, 1900, с. Риченярівка (?) Ямпільсько 
пов. Подільської губ. 
50. Моцедарський Микола Олександрович, 1892, м. Вінниця Подільської губ. 
51. Скорич Левко Іванович, 1900, Ямпільський пов. Подільської губ. 
52. Вовк Арсеній Спиридонович, 1900, Подільська губ. 
53. Силецький Володимир Михайлович, 1896, Подільська губ. 
54. Фарафонов Мусій Федотович, 1898, Ямпільський пов. Подільської губ. 
55. Шипованов Яків Петрович, 1899, м. Ямпіль Подільської губ. 
56. Мельник Петро Леонтійович, 1899, с. Годжбівка Ямпільського пов. Подільської губ 
57. Нароган Сидір Іванович, 1900, с. Асбівка (?) Ямпільського пов. Подільськ. губ. 
58. Гричковський Денис Власович, 1897, с. Букатинівка Ямпільського пов. Подільської губ. 
59. Маслоєд Василь Кирилович, 1898, с. Голинчинці Рожнятівської вол. Ямпільського 
пов. Подільської губ. 
60. Барбарина Олександр Опанасович, 1905, Подільська губ. 
61. Кубельський Василь Феодосійович, 1897, с. Жаба Подільської губ. 
62. Либко Іван Павлович, 1898, с. Гольжбіївка Ямпільського пов. Подільської губ.

Прес-служба Малинської міської організації ПП «Українське об’єднання патріотів -УКРОП»

Читайте також:

Коментарі

Активний Малинчанин

Ініціативи